dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Hledá se Bartoň: prodejnu levných knih přišla návštěva hrubiána draho
Hledá se Miroslav Bartoň. Foto: Policie ČR

Hledá se Bartoň: prodejnu levných knih přišla návštěva hrubiána draho

Od prvního prosince loňského roku pátrají kriminalisté prvního policejního obvodu po pachateli loupežného přepadení. Toho se dopustil pětatřicetiletý muž v deset hodin dopoledne v ulici Milady Horákové, kdy vstoupil do tamní prodejny knih s nožem v ruce.

Tím začal okamžitě ohrožovat prodavačku, kterou zároveň častoval nevybíravými výrazy a vyhrožoval, že ji sváže a hodí do sklepa, kde se nedovolá pomoci, nebo ji rovnou zabije, pokud mu nevydá veškerou finanční hotovost z pokladny.

„Hulvátský hrubián si nakonec odnesl hotovost v řádu pouhých několika tisícikorun, a to především proto, že si za cíl loupeže vybral obchod s levnými knihami, kde se dá s ohledem na ceny sortimentu předpokládat, že tržby nebudou nijak závratné,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

miroslav-barton-lupic_1-nahled

Miroslav Bartoň

Pachateli hrozí za trestný čin loupeže trest odnětí svobody až na deset let. Tento případ se od ostatních podobných liší tím, že kriminalisté znají totožnost lupiče, neboť se jedná o osobu s pestrou trestní minulostí, která se ale před policisty dlouhodobě skrývá.

Proto se touto cestou policisté obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace k osobě lupiče, nebo místu jeho pobytu, mohou občané policistům předat cestou linky tísňového volání 158. „Apelujeme na všechny, aby se dotyčného nesnažili zadržet sami, neboť se prokazatelně jedná o pachatele nebezpečného,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru