Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlavní pošta v Jindřišské ulici brzy skončí s nočním a nedělním provozem
Interiéry pošty v Jindřišské ulici. Foto: A. Červená / Prague City Tourism

Hlavní pošta v Jindřišské ulici brzy skončí s nočním a nedělním provozem

Od středy 1. května bude zrušen noční a nedělní provoz pobočky České pošty (ČP) v Jindřišské ulici a dojde k úpravě sobotní otevírací doby. Nově bude otevřeno od pondělí do pátku od 6 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 18 hodin. Informoval o tom mluvčí ČP Matyáš Vitík.  

V současné době má hlavní pobočka České pošty v blízkosti Václavského náměstí otevřeno od neděle do čtvrtka včetně od dvou hodin ráno do půlnoci. V pátek mohou lidé na tuto poštu zajít od dvou do dvaceti hodin. V sobotu je otevřeno od sedmi hodin do půlnoci. Od začátku května se to změní. 

„Ke změnám na pobočce v Jindřišské dochází z důvodu nízkého využití pošty v nočních hodinách, kdy mezi dvaadvacátou a šestou hodinou bylo obslouženo minimum klientů. Podobně tomu bylo i během víkendů,“ sdělil Vytík.

Pro obyvatele Prahy 1 zůstává o víkendech k dispozici pobočka na Pražském hradě disponující mimo jiné i službou Czech POINT. Pošta bude i o víkendu otevřena od 10 do 18 hodin.

„Změny v otevírací době pobočky České pošty na Praze 1 přinášejí několik potenciálních výhod pro místní obyvatele. Provoz pošty se přizpůsobí reálné poptávce po poštovních službách. Zaměstnanci, kteří klienty obsluhovali v nočních hodinách, bude moci poskytovat poštovní služby během nové otevírací doby, čímž se zvýší personální kapacita pobočky,“ sdělil mluvčí.

Na poštu v Jindřišské je podle něj možné se objednat na čas a podle času rezervace jít bez ohledu na aktuální počet zákazníků přednostně na řadu. Objednat se mohou klienti přes mobilní aplikaci Pošta Online nebo na webu České pošty.  

 


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru