dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Hlavní nádraží a letiště má lepší spojení, autobusový expres byl posílen
Letištní expres bude nyní v ulicích vídán častěji. Foto: Kevin B. / Wikimedia Commons

Hlavní nádraží a letiště má lepší spojení, autobusový expres byl posílen

Podobně jako v loňském roce je od počátku května rozšířen provoz autobusové linky Airport Express (AE), která spojuje pražské hlavní nádraží s letištěm Václava Havla v Ruzyni. Přes den budou opět zkráceny intervaly této expresní linky z 30 na 15 minut.

S ohledem na stále rostoucí počet cestujících i tržeb z jízdného na této lince však nasadí pražský dopravní podnik od června do září ještě více autobusů. Od začátku června bude během dopoledne zhruba do 14 hodin zkrácen interval z 15 na 10 minut. Na linku tak bude nasazeno až 12 autobusů. Trasu z Hlavního nádraží na letiště zvládnou ujet za půl hodiny.

„Tržby z jízdného na lince AE vzrostly loni oproti roku 2014 téměř o tři miliony korun. Počet cestujících za rok 2015 dosáhl hranice půl milionu. Údaje za první čtvrtletí letošního roku nám dávají naději, že letos bude o cestování ještě větší zájem,“ říká Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která plánuje a organizuje MHD v Praze.

„I když platí na lince AE vyšší jízdné než na ostatních linkách MHD, cestující každým rokem přibývají. Provoz před více než deseti lety jsme zahajovali s 30minutovým intervalem. Od letošního června budeme jezdit třikrát častěji,“ dodává Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah pro Prahu a Středočeský kraj.

Cena základní jízdenky na letištním expresu je 60 Kč. Jízdné se dá pořídit nejen u řidiče, ale na kterékoli osobní pokladně Českých drah nebo u vlakového personálu v ceně 42 korun za základní jízdné, při využití slevových karet či nabídky zpátečního jízdného VLAK+ i levněji.


Další články
Nahoru