dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - bourky
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Zpravodajství

Hlavní město vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Galerie hl. m. Prahy

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila vyhlášení výběrové řízení na pozici ředitele/ky Galerie hl. m. Prahy. Přihlášku je možné podat až do 18. září 2020, její součástí musí být kromě životopisu a motivačního dopisu také koncepce pro rozvoj organizace na období let 2021 až 2026. Následně budou posouzeny nabídky komisí, nový ředitel/ka by měl být ustanoven nejpozději do konce tohoto roku.

Městská galerie byla založena v roce 1963 jako místo pro správu českého umění od 19. století do současnosti, zároveň má na starost pražské památníky, sochy a kašny. Mezi nejlepší z tisíců děl patří například Muchova Slovanská epopej, dále dílo Františka Bílka, Františka Tichého nebo Emila Filly. Galerie hl. m. Prahy se mimo jiné stará a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy v celkem sedmi různých objektech.

V rámci výběrového řízení musí uchazeči kromě životopisu, motivačního dopisu a výpisu z rejstříku trestů předložit také koncepci rozvoje Galerie hlavního města Prahy na roky 2021 až 2026. Výběru vítězného uchazeče se ujme komise složená z odborníků na kulturu a vedení hlavního města Prahy. Vítěz výběrového řízení by měl být znám do konce tohoto roku, Galerii hl. m. Prahy následně povede na období minimálně šesti let s tím, že po uplynutí této doby může zřizovatel vyhlásit nové výběrové řízení.

Další články
Nahoru