dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Hlavní město vybralo firmu, která se bude starat o vánoční osvětlení v ulicích
Ilustrační foto: archiv

Hlavní město vybralo firmu, která se bude starat o vánoční osvětlení v ulicích

Vánoční osvětlení v ulicích vyjde pražský magistrát na 724 850 korun bez DPH. Pražští radní schválili výběr firmy, která jej nainstaluje a bude se o něj starat. Vítězem tendru se stala firma MK-mont illuminations z Klášterce nad Ohří.

Osvětlení by se mělo objevit nejen jako dekorace například na sloupech, ale měly by být také osvětleny některé stromy. Kromě magistrátu svou výzdobu instalují do ulic také radnice jednotlivých městských částí.

Vybraná firma by měla o osvětlení pečovat v období od 16. listopadu 2015 do 31. března 2016. Termín svícení vánočního osvětlení je stanoven na období od 28. listopadu 2015 do 7. ledna 2016. Firma osvětlení namontuje, bude jej provozovat a na závěr jej odmontuje.

Osvětlení by se mělo objevit na Masarykově, Smetanově a Dvořákově nábřeží a rovněž Na Františku, dále v ulici 17. listopadu, v Platnéřské a Křižovnické ulici. Nejrozsáhlejší bude výzdoba na Masarykově nábřeží, podle dokumentace tu má být 24 kusů dekorativního osvětlení.

Na Václavském náměstí pak bude na 48 stromech rozvinuto celkem 5,2 kilometru světelných řetězců, v Pařížské ulici to bude pak 6,8 kilometru na celkem 52 stromech.

Výzdoba, kterou chystá magistrát, ale nebude jediná. Svou výzdobu si do ulic totiž umisťují pravidelně i jednotlivé městské části.


Další články
Nahoru