Dnes Sobota - oblacno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 13°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlavní město svěří Praze 6 pozemky pro vybudování fotbalového hřiště
Vizualizace fotbalové hřiště Union Břevnov se zázemím. Zdroj: MHMP

Hlavní město svěří Praze 6 pozemky pro vybudování fotbalového hřiště

Pražští radní projednali na pondělním zasedání návrh svěření věcí z vlastnictví hlavního města do správy Prahy 6. Zároveň se rozhodli naopak požádat městskou část o pozemky, které jí v minulosti svěřili do péče. Jedná se o pozemky v katastrálních územích Břevnov, Dejvice, Liboc a Vokovice. Příslušné změny bude schvalovat pražské zastupitelstvo.

„Jedinečnost situace tkví v tom, že se parta místních nadšenců rozhodla obnovit dávno zaniklý fotbalový klub a zhruba před dvěma lety nás jako hlavní město, coby vlastníka většinové části daného pozemku, na kterém se hřiště nachází, oslovili s tím, že by zde rádi pokračovali ve fotbalové tradici,“ uvedl radní Jan Chabr (TOP 09).

Praha 6 požádala o svěření pozemků o celkové výměře 11 110 metrů čtverečních v katastrálním území Břevnov, které tvoří část sportovního areálu mezi ulicemi Atletická, Skokanská a Běžecká.

Je zde mimo jiné neudržované škvárové hřiště a městská část chce pozemky využívat především pro sportovní aktivity dětí na amatérské úrovni prostřednictvím SK Union Břevnov.

„Zároveň Praha 6 požádala o svěření pozemku právě proto, aby místní fotbalový oddíl pomohla obnovit a z části i revitalizovat hřiště a jeho blízké okolí. Proto jsme žádost projednali v orgánech a rada svěření schválila. Mám z toho velkou radost, protože šlo o jedno z nehostinných míst na krásné adrese a celý záměr, který kolegové z Unionu Břevnov vymysleli, je bohulibý a osobně ho velmi podporuji. Proto jsem byl celému projektu nakloněn, a i ze strany města proběhla drobná revitalizace a dosud chátrající opuštěný areál opět slouží malým fotbalovým talentům a nadějím,“ dodal radní Chabr.

O další pozemky v Břevnově o celkové výměře 953 metrů čtverečních požádala Praha z důvodu sjednocení plochy zeleně, kterou městská část udržuje. Podobně je to i v případě pozemku se zelení u komunikace o výměře 33 metrů čtverečních v katastrálním území Dejvice.

V katastrálním území Liboc se jedná o svěření dvou pozemků o celkové výměře 109 metrů čtverečních, na nichž je zeleň a schody sousedící se zahradou mateřské školy. O uvedené pozemky by se zahrada rozšířila. 

V rámci změn by mělo dojít k odejmutí pozemků ze správy městské části Praha 6 v katastrálním území Dejvice – jedná se o chodníky o celkové výměře 399 metrů čtverečních, které by měly být předány do správy Technické správy komunikací.

Stejný návrh se týká pozemku ve Vokovicích, který je využíván jako chodník a parkovací plocha. Poslední návrh řeší odejmutí pozemku o výměře 19 metrů čtverečních rovněž ve Vokovicích, na pozemku je stavba vodárenského zařízení, záměrem je předat pozemek do správy Pražské vodohospodářské společnosti. 

Změny jsou zapracovány do návrhu obecně závazné vyhlášky, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy, kterou se vydává Statut hlavního města Prahy, ve znění pozdějších předpisů. Návrh předloží radní Jan Chabr ke schválení na zářijovém zasedání pražského zastupitelstva. 


Autor: Cen

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru