Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlavní město sleduje vývoj počasí, nemělo by hrozit povodňové nebezpečí
Povodně zasáhly Prahu před jedenácti lety. Foto: Karel Netolický

Hlavní město sleduje vývoj počasí, nemělo by hrozit povodňové nebezpečí

V sobotu dopoledne se v čele s primátorem Prahy Bohuslavem Svobodou (ODS), zástupci složek IZS, Povodí Vltavy a Českého hydrometeorologického ústavu sešel Povodňový orgán hlavního města Prahy. O výsledcích informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Metropole poslední dny sleduje vývoj počasí a účastníci dnešního jednání se sešli, aby tento vývoj vyhodnotili. Dle přednesených informací jsou pro tuto chvíli předpovědi počasí optimističtější a Praze by nemělo hrozit nebezpečí. Povodňový orgán proto nepřijal žádná opatření ani doporučení a situaci bude nadále sledovat,“ popsal Hofman.

Podle aktuálních předpovědí by srážky v neděli a v pondělí měly být menší než doposud. Na řece Berounce, která je pro Prahu rozhodující, sice na některých místech platí stupně povodňové aktivity, ale ani s dosavadním deštěm by v Praze povodňová situace neměla nastat. 

„Jsem v nepřetržitém kontaktu se všemi, kterých se možná potenciální rizika povodně týkají. Byl jsem ujištěn, že jsou minimální, ale dále budeme pečlivě dohlížet na to, aby byla Praha v bezpečí,“ uvedl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).

V neděli se na řece Vltavě konají některé akce v čele s legendárním veslařským závodem pražské Primátorky. Hasiči budou kvůli těmto akcím ve zvýšené pohotovosti, ale nebezpečí divákům ani závodníkům by nemělo hrozit. Povodňový orgán proto ani ve vztahu k těmto akcím nepřijal žádná opatření či doporučení. 

„Hlavní město bude vývoj počasí i hladiny řek nadále sledovat a v případě potřeby přijme potřebná opatření,“ dodal Hofman.

 

 


Autor: Karel Netolický

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru