dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Pražská politika

Hlavní město se dohodlo s kongregací školských sester. Provoz školy pro sluchově postižené již není ohrožen

Radní hlavního města dnes schválili nové znění nájemní smlouvy mezi Českou provincií Kongregace Školských sester de Notre Dame a hlavním městem Prahou, jejímž předmětem je pronájem prostor v Ječné ulici pro městem zřizovanou školu pro sluchově postižené. Provoz školy, nabízející neslyšícím vzdělávání v několika stupních, tak není nadále ohrožen. 

Hlavní město se díky dnešnímu rozhodnutí městských radních po bezmála třech letech definitivně dohodlo s kongregací školských sester na uzavření nové nájemní smlouvy od května 2017. Provoz vzdělávacího zařízení pro neslyšící v budově v Ječné ulici tak bude pokračovat po dobu dalších minimálně šestnácti let.

Jednání o podmínkách nové nájemní smlouvy byla zahájena už v roce 2014 z popudu samotné školy i kongregace školských sester. Původní nájemní smlouva mezi kongregací a hlavním městem byla uzavřena v roce 1992 a již neodpovídala platnému právnímu řádu, což v mnoha ohledech znesnadňovalo škole situaci při řešení běžných záležitostí provozu. Pronajímatel navíc dlouhodobě požadoval zvýšení nájemného, které bylo naposledy upraveno v roce 1996, a hrozil soudním řízením.

Nájemné, stanovené na základě znaleckého posudku, nově činí celkem 8 milionů korun ročně a pronajímatel je oprávněn jej od roku 2018 navyšovat o míru inflace.

Na druhé straně se pronajímatel zavázal, že provede v každém roce na své náklady opravy, rekonstrukce a úpravy budovy, a to každoročně minimálně ve výši 75 % ročního nájemného po zdanění – včetně oprav a údržby technických zařízení.

V současnosti je speciální škola komplexem škol pro sluchově postižené, poskytuje vzdělávání od předškolního až po středoškolské. Má školní družinu, vlastní školní jídelnu zajišťující jídlo pětkrát denně i internát pro děti a žáky dojíždějící z celé České republiky. Je zde i sídlo speciálně pedagogického centra pro sluchově postižené, které poskytuje speciálně pedagogickou a psychologickou péči dětem s poruchou komunikace na podkladu vady sluchu nebo poruchy řeči.


Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

Včera v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

Včera ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru