Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hlavní město rozdělí na sportovních grantech celkem 420 milionů korun
Ilustrační foto: archiv PSG

Hlavní město rozdělí na sportovních grantech celkem 420 milionů korun

Pražský magistrát letos rozdělí 420,4 milionu korun na sportovních grantech. V sedmi kapitolách podpoří 673 projektů klubů a svazů. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Peníze se letos rozdělovaly podle nového systému, založeném na vzorcích zohledňujících počet mladých sportovců a nákladnost daného sportu. 

Zastupitelé na návrh radního pro oblast sportu Víta Šimrala (Piráti) k původně plánované částce přidali deset milionů korun jako podporu organizacím, které dostaly méně peněz, v souvislosti s koronavirovou krizí. Opoziční ODS neúspěšně navrhla navýšení o 31 milionů.

Hlavní proměnnou pro určení výše dotace je velikost mládežnické základny daného sportu. Na základě nového matematického modelu se nyní výpočet řídí počtem členů klubů do 16 let věku, který se vynásobí s finančními náklady na vybavení sportovce a na pronájem sportoviště, z toho pak následně vzejde maximální přidělená částka grantu. 

„V minulosti v rozdělování grantů nebyla nastavena žádná pravidla, my je naopak stabilizovali, nastavili jsme platnou metodiku, všechny koeficienty a výpočty jsou transparentně zveřejněny na webu Praha.eu., a to ještě dříve, než o nich jedná městská rada,“ uvedl radní Šimral.

Celkem se Komise pro sport Rady hl. m. Prahy zabývala 1 256 projekty. Celkem 355 žádostí nesplnilo kritéria, 170 nedodrželo formální podmínky a 58 žádostí stáhli sami žadatelé.

Peníze se rozdělovaly v kategoriích systémový rozvoj sportu dětí a mládeže, investice do sportovního zařízení, provoz sportovního zařízení, sportovní akce, sport pro všechny, sportovní činnost handicapovaných a stroje a sportovní potřeby.

„Komise jednala transparentně. Její zasedání jsou veřejně přístupná a na webu je vždy vyvěšen zápis z jednání, postupy a metodika určení finančních částek u jednotlivých opatření, dokonce i zvuková nahrávka z finálního jednání 25. května. Komise má za úkol dávat doporučující stanovisko Radě, které je samozřejmě podrobeno dalšímu schvalování,“ doplnil předseda komise Ladislav Kos.

Nový způsob rozdělování peněz kritizovali zástupci sportovních svazů, pro které znamená snížení množství peněz. Jde například o Pražský fotbalový svaz nebo Český svaz ledního hokeje.


Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

14. dubna 2021 v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

Radní jednali o Programu podpory sportu a tělovýchovy

12. dubna 2021 v 16:41

Návrh na poskytnutí dotací v Programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze pro rok 2021 projednali dnes pražští radní. I nadále bude jeho hlavním cílem systematické zlepšování podmínek pro rozvoj sportu a tělovýchovy v metropoli. Celkem se jedná o částku více jak...

V areálu Modré školy postavila radnice nový pumptrack a minirampu

5. dubna 2021 v 10:35

Praha 11 postavila v areálu Modré školy pumptrack a minirampu. Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže ho lze přestavět do jiných zatáček a tras. Jezdit se na něm dá na kole, skateboardu, koloběžce i inline bruslích.

Další články
Nahoru