Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
PrávoZpravodajství

Hlavní město poskytuje bezplatnou právní poradnu

Pražský magistrát nabízí pro veřejnost ve Škodově paláci v Jungmannově ulici bezplatnou právní poradnu. Zájemci mohou služeb poradny využít v přízemí budovy na přepážce číslo 7, a to každé pondělí a ve středu vždy od 14:00 do 16:00 hodin. Do poradny je zapotřebí se předem objednat na čísle 800 100 000. Linka je v provozu v pondělí a středu od 8:00 do 18:00 hodin, v úterý a čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin a v pátek od 8:00 do 11:00 hodin. Provoz bude přerušen v období vánočních svátků.

Studentská právní poradna na Magistrátu hl. m. Prahy funguje od konce roku 2014, kdy hlavní město podepsalo s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy smlouvu o spolupráci. Právní rady poskytují studenti vyšších ročníků právnické fakulty v rámci své praxe pod dohledem zkušenějšího právníka. Poradna slouží pro zorientování se v základních životních situacích, jako například to, jak lze řešit pracovněprávní spory, na co nezapomenout v nájemní smlouvě, jaké náležitosti by měla mít závěť či jak vyřešit problém v sousedském soužití.

Právníci také na místě pomohou, jak řešit účast v exekučním či insolvenčním řízení. Poskytována je především právní pomoc ohledně možností řešení vzniklé situace. Nejsou zde však vyhotovována žádná písemná podání ani smlouvy. Studentská bezplatná právní poradna tedy nenahrazuje profesionální služby advokátů nebo notářů, pouze je doplňuje. Klientům je při zájmu o služby doporučováno si s sebou do poradny vzít veškeré dokumenty, které se jejich problému týkají.

V právní poradně mohou majitelé bytů a společenství vlastníků také získat informace, jak konkrétně postupovat při domáhání se poklidného užívání svých nemovitostí, aniž by je mohlo obtěžovat využívání bytů pro krátkodobé ubytovací služby prostřednictvím platforem typu Airbnb apod. Na poradnu se mohou obrátit i obyvatelé bytových domů, kteří řeší různé problémy v důsledku poskytování krátkodobých ubytovacích služeb.   

Pravidla fungování poradny společně s dalšími informacemi jsou k dispozici na webových stránkách www.praha.eu v sekci „Potřebuji řešit“.


Autor: Hla

Bezplatná právní poradna Prahy 15 opět otevřena

Včera v 08:21

Praze 15 se podařilo získat dotaci v rámci programu prevence kriminality, jehož součástí je také podpora právní služby seniorům a matkám samoživitelkám.

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Další články
Nahoru