Dnes Středa - obcasny-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
PrávoZpravodajství

Hlavní město poskytuje bezplatnou právní poradnu

Pražský magistrát nabízí pro veřejnost ve Škodově paláci v Jungmannově ulici bezplatnou právní poradnu. Zájemci mohou služeb poradny využít v přízemí budovy na přepážce číslo 7, a to každé pondělí a ve středu vždy od 14:00 do 16:00 hodin. Do poradny je zapotřebí se předem objednat na čísle 800 100 000. Linka je v provozu v pondělí a středu od 8:00 do 18:00 hodin, v úterý a čtvrtek od 8:00 do 15:00 hodin a v pátek od 8:00 do 11:00 hodin. Provoz bude přerušen v období vánočních svátků.

Studentská právní poradna na Magistrátu hl. m. Prahy funguje od konce roku 2014, kdy hlavní město podepsalo s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy smlouvu o spolupráci. Právní rady poskytují studenti vyšších ročníků právnické fakulty v rámci své praxe pod dohledem zkušenějšího právníka. Poradna slouží pro zorientování se v základních životních situacích, jako například to, jak lze řešit pracovněprávní spory, na co nezapomenout v nájemní smlouvě, jaké náležitosti by měla mít závěť či jak vyřešit problém v sousedském soužití.

Právníci také na místě pomohou, jak řešit účast v exekučním či insolvenčním řízení. Poskytována je především právní pomoc ohledně možností řešení vzniklé situace. Nejsou zde však vyhotovována žádná písemná podání ani smlouvy. Studentská bezplatná právní poradna tedy nenahrazuje profesionální služby advokátů nebo notářů, pouze je doplňuje. Klientům je při zájmu o služby doporučováno si s sebou do poradny vzít veškeré dokumenty, které se jejich problému týkají.

V právní poradně mohou majitelé bytů a společenství vlastníků také získat informace, jak konkrétně postupovat při domáhání se poklidného užívání svých nemovitostí, aniž by je mohlo obtěžovat využívání bytů pro krátkodobé ubytovací služby prostřednictvím platforem typu Airbnb apod. Na poradnu se mohou obrátit i obyvatelé bytových domů, kteří řeší různé problémy v důsledku poskytování krátkodobých ubytovacích služeb.   

Pravidla fungování poradny společně s dalšími informacemi jsou k dispozici na webových stránkách www.praha.eu v sekci „Potřebuji řešit“.


Autor: Hla

Uzavření bezplatné právní poradny Prahy 14

Dnes v 11:47

Od 13. července bude uzavřena bezplatná právní poradna, kterou v Praze 14 každou středu zajišťuje JUDr. Ján Horňák.

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru