dnes
Pondělí - skorojasno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Hlavní město podpoří stavbu a rekonstrukci více než stovky bytů
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Hlavní město podpoří stavbu a rekonstrukci více než stovky bytů

Pražské zastupitelstvo dnes na návrh radního pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka (ANO) schválilo záměr poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy šesti městským částem na stavbu nebo rekonstrukci celkem 115 bytů.

„Pomůžeme tak mladým rodinám k dostupnému bydlení, ale také handicapovaným občanům a seniorům, což považuji za velmi důležité vzhledem k jejich ztížené možnosti najít byt, který by vyhovoval jejich potřebám,“ uvedl radní Radek Lacko.

Konkrétně jde o následující projekty:

Městská část Praha – Suchdol – výstavba bytového domu Kamýcká 684

Stávající objekt je ve špatném technickém stavu, byl by zdemolován a novou výstavbou vznikne osm malometrážních bytových jednotek, z toho tři bezbariérové, které budou sloužit jako „startovací“. Celkové finanční náklady jsou 30 milionů korun, z toho městská část zaplatí tři miliony. 
 

Městská část Praha 7 – opravy volných bytů

Městská část může na opravy volných bytů uvolnit 0,589 milionu korun, z Fondu dostane 5,3 milionu korun. Za uvedené částky opraví zhruba dvanáct bytů, které budou pronajaty dle podmínek schválených Radou městské části.

Městská část Praha – Lysolaje – výstavba dostupného bydlení „Štěpnice“

Nově vznikne soubor bytových domů s 20 byty (6 bytů 1+kk, 4 byty 2+kk, 10 bytů 3+kk) Celkové náklady na výstavbu jsou odhadovány ve výši zhruba 101,4 milionu korun. Z Fondu městská část obdrží pro letošní rok zhruba 6,5 milionu korun na zpracování stavební a prováděcí dokumentace. 

Městská část Praha – Běchovice – nákup ateliérových bytů

Objekt je postaven soukromou společnosti, která ho nabídla městské části. V objektu je 17 ateliérových malometrážních bytů ihned k nastěhování s možností zajištění servisu pro seniory prostřednictvím Sociálních služeb Běchovice. Celkové náklady jsou 65,4 milionu korun, městská část dostane celou částku z Fondu.

Městská část Praha – Kolovraty – výstavba dostupného bydlení

Celkové náklady 135 milionů korun, městská část požaduje celou částku z Fondu. Vznikne nový bytový dům s 50 byty různých dispozic (1+kk, 2+kk, 3+kk) pro specifické sociální, startovní a stabilizační bydlení občanů městské části. 
 

Městská část Praha – Zbraslav

1) přestavba prostor v objektu Hauptova 596

Zdroje městské části jsou ve výši 0,241 milionu korun, z Fondu městská část obdrží 0,965 milionuč. Objekt je dvoupodlažní (v přízemí nebytové prostory, v patře čtyři byty), přestavbou nově vznikne navíc jedna bytová jednotka. Byty budou určeny jako startovací a přechodné bydlení.

2) rekonstrukce objektu Nad parkem 874

Zdroje městské části ve výši 0,46 milionu korun, z Fondu dostane 1,84 milionu. V objektu jsou čtyři bytové jednotky ve špatném technickém stavu, z toho jeden byt již nelze užívat.


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru