Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Hlavní město podpoří školy, prostředky získalo od ministerstva školství

Celkem 48 milionů korun získalo hlavní město od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Neinvestiční grant půjde na rozvoj Operačního programu Jan Amos Komenský, jak v pondělí schválili pražští radní.

Získané finanční prostředky Praha využije především na navýšení kapacit středních škol a škol, které zřizují městské části.

„V souladu s cíli Operačního programu Jan Amos Komenský byl uskutečněn přesun finančních prostředků ve výši 48 milionů korun z fondu operačního programu do rozpočtů jednotlivých městských organizací v oblasti školství. Jsem rád, že Praha stále umí čerpat prostředky operačních programů v takové míře a pro tak důležitou oblast jako je školství,“ říká Zdeněk Kovářík, radní pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

Operační program Jan Amos Komenský funguje v rámci Evropské unie. Finanční prostředky hlavní město poskytne středním školám s cílem zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání a zajišťování rovného přístupu k nim. Zároveň program počítá s usnadněním vzdělávací mobility znevýhodněných skupin.
Autoři: TZ, Cen

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru