Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Horních Měcholupech vznikne areál pro zázemí záchranářů a hasičů
Bývalá kotelna (vlevo) a sídlo dobrovolných hasičů. Foto: Praha 15

V Horních Měcholupech vznikne areál pro zázemí záchranářů a hasičů

Pražské zastupitelstvo před týdnem schválilo nákup bývalé blokové kotelny vedle hasičské základny v Horních Měcholupech. Za pozemek o výměře 771 metrů čtverečních mezi ulicemi Milánská a Holoubkovská v Praze 15, na němž v současnosti stojí dvoupatrová budova, hlavní město zaplatí soukromému vlastníkovi celkem 16,2 milionu korun bez DPH. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Budova sousedí se sídlem dobrovolných hasičů.

Na místě vznikne moderní areál pro zázemí složek integrovaného záchranného systému (IZS), tedy pro hasiče, zdravotnickou záchrannou službu a policii.

„Budoucí centrum by mělo sloužit Městské policii Praha, Hasičskému záchrannému sboru hlavního města Prahy i Zdravotnické záchranné službě hlavního města. Prahy, a to včetně vodních záchranářů,“ sdělil radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti). 

„Složky integrovaného záchranného systému potřebují patřičné zázemí i v jednotlivých městských částech. Zde by bylo výhodou, že areál bude sloužit hned několika složkám najednou,“ doplnil primátor Prahy Bohuslav Svoboda, do jehož gesce patří i oblast bezpečnosti. 

Bývalá kotelna bezrpostředně sousedí sousedí se sídlem dobrovolných hasičů, je to stejný objekt, z nějž část byla v minulosti již rekonstruovaná.

„Je to první, ale důležitý a nezbytný krok pro přerod kotelny na objekt veřejné vybavenosti podle přání městské části,“ komentoval rozhodnutí zastupitelstva místostarosta Prahy 15 David Hájek (ANO).  


Autor: red

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru