Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlavní město navýší prostředky na prevenci kriminality
Program řeší i kriminalitu v kyberprostoru a ochranu před ní. Ilustrační foto: archiv

Hlavní město navýší prostředky na prevenci kriminality

Pražští radní v pondělí schválili navýšení finančních prostředků na prevenci kriminality. Na nejrůznější programy vedoucí ke zvýšení bezpečnosti v Praze dá hlavní město v letošním roce přibližně 17,3 milionu korun. Příjemci prostředků budou jak neziskové organizace, tak městské části a domy dětí mládeže.

„Schválili jsme program se čtyřmi oblastmi prevence: práce s dětmi a mládeží, pomoc obětem trestné činnosti, boj proti recidivě a eliminace nových hrozeb. Za důležité považuji i to, že se v něm počítá s těmi nejzranitelnějšími skupinami obyvatel – kromě dětí a mládeže se ženami a seniory. A za zmínku stojí i to, že se na program podařilo navzdory úsporné politice současné koalice najít dostatek finančních prostředků,“ řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

Do oblasti práce s dětmi a mládeží patří pravidelná a soustavná činnost nízkoprahových zařízení a nejrůznější specifické programy zaměřené na rizikové trávení volného času dětí a mládeže.  

Forma pomoci obětem trestné činnosti spočívá především v informování o existujících rizicích trestné činnosti a možnostech ochrany před nimi, programy se zabývají například prevencí domácího násilí. 

Další oblastí je boj proti recidivě a práce s pachateli trestné činnosti, která zahrnuje nejrůznější probační programy a opětovnou socializaci pachatelů. Prevence kriminality klade důraz také na nové hrozby a přístupy. Mezi ty patří kriminalita v kyberprostoru a ochrana před ní, osvětové programy se také zaměřují na vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti a dluhového poradenství.


Autor: Alo

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru