dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Hlavní město finančně podpoří školská zařízení a školy

Pražští radní se rozhodli finančně podpořit školy a školská zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město nebo jeho městské části. Dohromady ze svého rozpočtu proto v tomto roce uvolní částku 300 milionů korun. Peníze jsou určeny na krytí mzdových nákladů všech zaměstnanců. Jejich konečné rozdělení je ovšem na rozhodnutí ředitelů škol a školských zařízení a týká se i nepedagogických pracovníků.

„Praha se snaží nejen svým pedagogům alespoň mírně navýšit platy mimo ministerský rozpočet a ocenit tímto způsobem jejich práci, kterou vykonávají," uvedla radní pro oblast školství a volného času Ludmila Štvánová.

Praha podpoří školy a školská zařízení, která sama zřizuje, částkou 200 milionů, a na stejné instituce spravované městskými částmi dá 100 milionů korun. Tyto částky organizace obdrží ve dvou splátkách. První část finančních prostředků hlavní město pošle na konci července a druhou na konci října letošního roku. Přidělení této finanční podpory ještě musí schválit pražští zastupitelé na svém zasedání na konci května.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru