Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hlavní město a Univerzita Karlova založí zapsaný ústav Kampus Hybernská
V kampusu je stále živo. Foto: Kampus Hybernská

Hlavní město a Univerzita Karlova založí zapsaný ústav Kampus Hybernská

Pražští zastupitelé minulý týden schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou založení stejnojmenného zapsaného ústavu, který se bude o starat o tento kampus. V něm funguje kulturní, společenské a vzdělávací centrum.

Kampus začal v do té doby nevyužitých městských domech v Hybernské ulici fungovat v roce 2017. Dosud ho měla na starosti Filozofická fakulta UK. Jen v roce 2019 se v Hybernské uskutečnilo přes tisíc akcí, které navštívilo přes 100 tisíc lidí.

V Kampusu se pro naplnění vědeckých, vzdělávacích a kulturních aktivit nacházejí sdílené prostory pro týmové práce, přednáškové místnosti, kreativní ateliér, galerie, prostory pro hudební i filmové akce.

„Pro další rozvoj tohoto projektu bylo nutné vytvořit právní subjekt, který bude schopen zajistit vícezdrojové financování, prohloubení spolupráce a rozšíření aktivit. Založením ústavu pomůžeme zlepšit situaci v Kampusu a zajistíme Pražanům další možnosti pro využití volného času,“ uvedl pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).  

Chystá se memorandum upravující spolupráci do dalších let. „Podpisem memoranda vyjádříme společný záměr dalšího rozvoje společného projektu Kampus Hybernská. Důležitým krokem je také založení zapsaného ústavu, tím se prohloubila spolupráce mezi městem a Univerzitou Karlovou a otevřely se další možnosti pro naplňování společné ambice ve vztahu k občanům,“ pokračoval radní Chabr.

UK do nově vzniklého právního subjektu vloží peněžitý vklad jeden milion korun a zároveň se zavazuje podílet se na nákladech spojených s provozem a rozvoje projektu. Celkový příspěvek univerzity bude deset milionů, stejně jako hlavního města

„Naším společným zájmem je, aby nově založený ústav fungoval jako kulturní, společenské a vzdělávací centrum. Nově založená instituce, dosud využívaná především filozofickou fakultou, se tak stane místem pro akce nejen Univerzity Karlovy, ale dalších univerzit – Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Vysoké školy ekonomické, České zemědělské univerzity nebo Českého vysokého učení technického a místem, kde se budou setkávat i Pražané,“ říká rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. 

UK by měla nést větší část provozních nákladů. Magistrát bude nadále projektu poskytovat nemovitosti. Radní Chabr dodal, že kampusu se za poslední roky podařilo dříve prázdné budovy v historickém centru s vynaložením poměrně malých finančních prostředků v řádu nižších desítek milionů oživit a změnit v místo populární mezi studenty i veřejností.


Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Dnes v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Dnes v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru