dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražská kultura

Hlavní cenu dostal film o vlivu přirozeného porodu na zdraví

Velkou cenu LSFF 2014 spojenou s finanční odměnou 3000 Eur získal britský film Microbirth / Mikrozrození a cenu si osobně režisérská dvojice Toni Harmanová a Alex Wakeford.

„Tímto filmem chceme měnit svět,“ řekla Toni Harmanová, při přebírání ceny za dokument, který byl teprve před několika týdny uveden do distribuce a již si získal širokou pozornost. Film přibližuje svět mikroorganismů vlastních lidskému tělu, které tvoří jeho mikrobiom.

Proč nemůžeme být bez mikrobů? Odpověď najdete na Life Sciences Film Festivalu 2014  

Ten vzniká již během porodu, kdy se mikroorganismy dostávají do kontaktu s novorozencem a aktivují jeho imunitní systém. Poslední výzkumy ukazují, že přirozený porod je nutný k osídlení organismu „správnou“ sadou mikroorganismů a že umělé zásahy, jako urychlování porodu či císařský řez, tento proces naruší, což může mít negativní důsledky pro celý další vývoj a zdraví jedince.

Porota zvláště ocenila otevření celosvětové diskuse o tom, jak může způsob, jímž přicházíme na svět, ovlivnit naše zdraví i kvalitu celého našeho života.

Slavnostní předání cen proběhlo večer 15. října za účasti tvůrců dokumentů, představitelů Ministerstva zemědělství, Prahy 6 i vedení ČZU, přítomni byli pochopitelně i studenti a veřejnost. Večerem provázel herec a režisér Zdeněk Suchý, kterého hudebním vystoupením doplnila zpěvačka Lenka Dusilová.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru