Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlavně nikam nespěchat. Po vloupání do benzinky si udělal kávu a posvačil
Než začal krást, tak si v automatu připravil kávu. Foto: Karel Netolický

Hlavně nikam nespěchat. Po vloupání do benzinky si udělal kávu a posvačil

Prvním zadrženým se v letošním roce pro policisty z Obvodního ředitelství policie Praha IV. stal muž s kávou v ruce, sladkou tyčinkou v břiše a odcizenými penězi v kapsách. Policisté zadrželi muže, jehož chování se vymyká běžnému chápání. O silvestrovském případu aktuálně informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Přesně hodinu po vypuknutí půlnočních ohňostrojů se do čerpací stanice v ulici Černokostelecká vloupal pětačtyřicetiletý muž. V jeho jednání jej však neodradilo ani to, že se do provozovny nemohl dlouhou dobu dostat.

Nejdříve k vypáčení dveří použil nůž a posléze několik dalších předmětů, například smeták. Když se mu konečně podařilo dostat do benzinky, jeho první kroky vedly přímo ke kávovaru.

Z držáku si vytáhl papírový kelímek, který postavil pod kávovar a zmáčkl tlačítko s vybranou kávou. Volnou chvíli při přípravě nápoje využil posvačením tyčinky a výběrem cigaret z regálu.

„Posléze si do kapes a rukou nabral další sladké tyčinky a přešel k pokladně, z které vybral veškerou finanční hotovost,“ sdělila Kropáčová.

Nakonec si ještě nachytal na pult několik kartonů s cigaretami. Policisté z Místního oddělení Zahradní Město spolu s kolegy z dalšího oddělení přijeli na místo v okamžik, kdy si muž vzal do ruky kelímek s kávou a začal ji popíjet.

Policisté po vstupu do benzinové čerpací stanice muže zadrželi pro podezření z trestného činu krádež vloupáním a převezli jej na policejní služebnu. Mimo odcizených peněz u zadrženého hlídka nalezla několik cizích dokladů totožnosti, cizí platební kartu a nůž. Kde doklady vzal a zda je použil pro spáchání další trestné činnosti, nyní policisté zjišťují.


Autor: Karel Netolický

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru