Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlavně nikam nespěchat. Po vloupání do benzinky si udělal kávu a posvačil
Než začal krást, tak si v automatu připravil kávu. Foto: Karel Netolický

Hlavně nikam nespěchat. Po vloupání do benzinky si udělal kávu a posvačil

Prvním zadrženým se v letošním roce pro policisty z Obvodního ředitelství policie Praha IV. stal muž s kávou v ruce, sladkou tyčinkou v břiše a odcizenými penězi v kapsách. Policisté zadrželi muže, jehož chování se vymyká běžnému chápání. O silvestrovském případu aktuálně informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Přesně hodinu po vypuknutí půlnočních ohňostrojů se do čerpací stanice v ulici Černokostelecká vloupal pětačtyřicetiletý muž. V jeho jednání jej však neodradilo ani to, že se do provozovny nemohl dlouhou dobu dostat.

Nejdříve k vypáčení dveří použil nůž a posléze několik dalších předmětů, například smeták. Když se mu konečně podařilo dostat do benzinky, jeho první kroky vedly přímo ke kávovaru.

Z držáku si vytáhl papírový kelímek, který postavil pod kávovar a zmáčkl tlačítko s vybranou kávou. Volnou chvíli při přípravě nápoje využil posvačením tyčinky a výběrem cigaret z regálu.

„Posléze si do kapes a rukou nabral další sladké tyčinky a přešel k pokladně, z které vybral veškerou finanční hotovost,“ sdělila Kropáčová.

Nakonec si ještě nachytal na pult několik kartonů s cigaretami. Policisté z Místního oddělení Zahradní Město spolu s kolegy z dalšího oddělení přijeli na místo v okamžik, kdy si muž vzal do ruky kelímek s kávou a začal ji popíjet.

Policisté po vstupu do benzinové čerpací stanice muže zadrželi pro podezření z trestného činu krádež vloupáním a převezli jej na policejní služebnu. Mimo odcizených peněz u zadrženého hlídka nalezla několik cizích dokladů totožnosti, cizí platební kartu a nůž. Kde doklady vzal a zda je použil pro spáchání další trestné činnosti, nyní policisté zjišťují.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru