Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu Prahy 15 skončilo, radnice rozdělí 400 tisíc korun

Do závěrečného hlasování obyvatel Prahy 15 se probojovalo 11 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části. Hlasování probíhalo na webových stránkách Občane, zapoj se! v období od 25. října do 25. listopadu a zúčastnilo se ho 505 lidí, jejichž hlasy se započítaly do celkového pořadí jednotlivých návrhů.

Každý hlasující měl k dispozici 1–3 kladné hlasy a také mohl jednomu návrhu přidělit záporný bod. Pořadí návrhů je stanoveno podle celkového množství bodů, které jednotlivé návrhy po odečtení záporných bodů získaly.

Podle pravidel participativního rozpočtu budou z realizace vyloučeny návrhy, které obdržely více než 25 procent záporných hlasů z důvodu jejich kontroverznosti. Rada městské části rovněž může podle pravidel rozhodnout nerealizovat více projektů ve stejné oblasti.

Městská část má na realizaci projektů vyhraženou ve svém rozpočtu částku 400 tisíc korun a o výsledných projektech určených k realizaci rozhodne rada městské části na svém nejbližším zasedání.

participativni-rozpocet-2021


Autor: TZ, red

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru