Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlášených infekcí dýchacích cest v Praze přibylo o téměř dvě třetiny
Ilustrační foto: Andrea Piacquadio / Pexels

Hlášených infekcí dýchacích cest v Praze přibylo o téměř dvě třetiny

Hlášených infekcí dýchacích cest v Praze přibylo od posledního týdne loňského roku o dvě třetiny, nemocných je 1222 na 100 000 obyvatel. Na webu o tom informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Většina nemocnic omezila návštěvy na lůžkových, například v pražské Všeobecné fakultní nemocnici musí mít podle informací na síti X příchozí roušku nebo respirátor.

„Celková nemocnost ve skupině akutních respiračních infekcí včetně chřipky (ARI) se vrací na hodnoty před vánočními svátky. V porovnání s předchozím týdnem došlo k nárůstu o 65 procent," uvedli pražští hygienici. O 71 procent se zvýšil i počet onemocnění s klinickým obrazem chřipky.

Podle zveřejněného grafu počty nemocných rostly od začátku září. Výrazný vzestup nastal na začátku října, těsně před Vánoci se nárůst zastavil. Pokles související s prázdninami a dovolenými mezi svátky je obvyklý, dál odborníci očekávají nárůst. Vrchol chřipkové epidemie se v letech před epidemií covidu-19 objevoval většinou na přelomu ledna a února.

Pozitivních testů na covid-19 v Praze bylo v prvním letošním týdnu 491, o pět méně než v předcházejícím týdnu. Při přepočtu na 100 000 obyvatel ho mělo 36 lidí.

Návštěvy v polovině prosince loňského roku omezily Fakultní nemocnice Motol a Fakultní Thomayerova nemocnice, na jedné klinice a jednom oddělení také Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Povinné nošení respirátorů je v Nemocnici Na Homolce nebo nově ve VFN.


Autor: ČTK

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

24. února 2024 v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Další články
Nahoru