dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Hladového opilce by měla žena obskakovat, tvrdil tyran. Když si vynutil sex před dětmi, tak...
Ilustrační foto: sxc.hu

Hladového opilce by měla žena obskakovat, tvrdil tyran. Když si vynutil sex před dětmi, tak...

Účastníky domácího násilí v Praze jsou často i děti, jako tomu bylo v případě matky, kterou dlouhodobě psychicky týral a vulgárně jí nadával manžel. A to i před dětmi školního a předškolního věku.

Případů domácího násilí v Praze stále přibývá. V měsíci lednu bylo za své agresivní chování vykázáno celkem 14 násilných osob. Nejčastěji se jednalo o dlouhodobé neshody mezi manžely a partnery.

V noci, když se vrátil z hospody, nutil partnerku, aby vstala a šla mu připravit něco k jídlu. Když se vzepřela, sprostě nadával a vyčítal jí, že se nechová jako správná partnerka. Svoje chování popisoval jako normální, běžné a v pořádku. Partnerce nutil představu, že chyba je na její straně a vztah nefunguje pouze její vinou.

„Klientka měla velmi snížené sebevědomí, bála se situaci řešit, měla strach, že jí nikdo nebude věřit a nebude umět jí pomoci, začínala věřit tomu, že za partnerovo chování může ona sama,“ popisovala vedoucí Intervenčního centra Praha Barbora Holušová.

Jedno z dětí dokonce matku prosilo, aby se od tatínka odstěhovali. Žena ho na tomto základě několikrát vykázala z bytu, ale protože muž neměl kde bydlet, vždy se vrátil domů. Napjatá situace vygradovala v lednu, kdy muž po ženě vyžadoval sex, a když mu nechtěla vyhovět, tak ji znásilnil.

Celý incident ve vedlejším pokoji slyšely i obě děti. Týraná žena o této skutečnosti následně informovala policii, která partnera vykázala. Žena využila i služeb intervenčního centra.

„Klientka s odstupem času říká, že hlavní motivací pro to, aby podnikla razantní krok, byly její děti. Chtěla jim ukázat, že si člověk takovéto zacházení nemá nechat líbit, chtěla jim dát dobrý příklad a zajistit jim bezpečný prostor pro jejich dospívání,“ líčila Holušová.


Další články
Nahoru