dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Víkendové tipy

Hladinu Vltavy rozčeří tisíc pádel

V sobotu 23. května se bude na Vltavě podél Žlutých lázní bojovat o Český pohár dračích lodí. Do areálu se sjede přes tisíc účastníků, aby se utkali v nejstarším závodě dračích lodí v České republice.

Sportovní, amatérské, firemní i dětské posádky vyjedou na Vltavu na tratích dlouhých 200, 500 a 2 000 metrů.

„Je to symbolický návrat do Žlutých lázní, kde se tento festival v roce 2006 uskutečnil, a moc se zde na závody těšíme. Je to jedna z největších akcí dračích lodí v České republice, na startu se objeví posádky i ze Slovenska, Maďarska a Německa. Diváky čeká velká a atraktivní podívaná,“ zve veřejnost Petr Klíma, prezident České asociace dračích lodí a zakladatel závodu.

Součástí festivalu bude také závod posádek nejmenších účastníků z dětských domovů, které doplní také jejich patroni z řad známých osobností. Ve Žlutých lázních se tak objeví Ivan Trojan, Ljuba Krbová nebo Lejla Abasová. V průběhu festivalu čeká na děti zajímavý doprovodný program. V sobotu si velcí i malí návštěvníci poslechnou koncert Michala Pelanta a jeho bandu.

Posádky všech dračích lodí společně svým startovným přispívají na nadace Naše dítě a Život 90.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru