dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Hladina Vltavy stoupá: Čertovku chrání vrata, z náplavek zmizela auta, ruší se akce
Protipovodňová vrata na Čertovce. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Hladina Vltavy stoupá: Čertovku chrání vrata, z náplavek zmizela auta, ruší se akce

Průtok Vltavy dosáhl v Praze v pátek odpoledne hodnoty pro 1. stupeň povodňové aktivity – 450 m3/s. Dopoledne se již kvůli stoupající hladině Vltavy uzavřela protipovodňová vrata na Čertovce, z náplavek zmizela zaparkovaná auta a přestaly jezdit přívozy.  

Vzhledem k situaci na vodních tocích v povodí Vltavy a stoupajícímu průtoku vody ve Vltavě v Praze bylo nutné učinit preventivní protipovodňová opatření.

V 11.00 hodin se uzavírala protipovodňová vrata na Čertovce a byly uzavřeny náplavky na území Městských částí Praha 1 a 2 v úseku od nábřeží Ludvíka Svobody po Výtoň a v Praze 5 na dvou sjezdech u loděnice nad Palackého mostem.

„Od 11.00 hodin je také zastavena plavba před Prahou – od plavební komory Modřany směr Slapy – a za Prahou – od Holešovic – směr Mělník. Od 11.30 hodin je ukončen provoz přívozů na Vltavě,“ uvedl 1. náměstek primátora Tomáš Hudeček, s tím, že všechna protipovodňová opatření jsou prováděna podle povodňových plánů Prahy a jednotlivých institucí a organizací.

Odtažená auta

Pokud na uzavřených náplavkách zůstaly zaparkované automobily, odtahuje je Správa služeb hl. m. Prahy na nejbližší odtahová parkoviště – Těšnov, Kotlářka, Lublaňská – v závislosti na jejich kapacitě. 

Informaci o odtažených vozidlech je možné získat na linkách 156 a 158, popřípadě na internetových stránkách SSHMP http://www.sshmp.cz/…nych-vozidelMajitelé aut si je budou moci vyzvednout bez úhrady za odtah a parkovné.

Odbor bezpečnosti a krizového řízení MHMP je nepřetržitém kontaktu s Dispečinkem Povodí Vltavy, Českým hydrometeorologickým ústavem a dalšími institucemi a organizacemi a situaci monitoruje. 

Prognóza hydrometeorologů předpokládá další stoupání hladin řek vzhledem k trvajícímu dešti a na Vltavě v Praze se s ohledem na vyšší odtok z vltavských přehrad průtok dále zvyšuje. 

Zrušený pivní festival

Kvůli rozhodnutí o vyklizení náplavek musel být zrušen pivní festival s názvem Pivo na Náplavce. Ten se měl na náplavce Rašínova u Palackého náměstí uskutečnit dnes a měly se na něm představit tři desítky malých pivovarů.

„Vzhledem k vyšší moci, kterou jsme nemohli ovlivnit, se festival ruší.  V současnosti jednáme o náhradních prostorách a novém termínu,“ uvedli organizátoři na svém webu.

Již včera byl zrušen zábavný program Prahy 13 ke Dni dětí, který se měl konat v Centrálním parku. Akce se pod názvem „Hurá na prázdniny“ uskuteční v náhradním termínu – ve středu 26. června od 15.00 na stejném místě.

Průběžně aktualizujeme.


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru