dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Povodně 2013

Hladina Botiče neustále stoupá

Kvůli kritické situaci na Vltavě a hlavně na Botiči svolala starostka městské části Praha 2 Jana Černochová znovu Krizový a povodňový štáb městské části Prahy 2. Další schůzka proběhne na ÚMČ přesně o půlnoci.

Nejvážnější situace v oblasti Prahy 2 je u Botiče, jehož hladina neustále stoupá. Pod vodou už je park na Folimance a uzavřena byla taky ulice Sekaninova. Objížďka je přes Jaromírovu ulici. Uzavřena byla i část ulice pod Nuselskými schody, kde se propadla vozovka. Voda také začíná prosakovat do sklepů, a to v ulici Sekaninova, Sarajevská a Rejskova. V ulici na Na Folimance je takto postiženo osm domů. Stále platí uzavírka parku Folimanka. Uzavřena byla také dolní část Havlíčkových sadů u Landhausky, kde hrozí vylití Botiče. Celá stavba je chráněna pytli s pískem.  V plném provozu je už také evakuační středisko v ulici Na Smetance.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru