Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení

Historie modelu Air Jordan 1

Pokud na světě existuje jeden model tenisky, která si pro sebe ukradla nejvíce pozornosti a slávy v celé sneaker game, je to právě Air Jordan 1. Model Air Jordan 1 proslavil zejména legendární basketbalový hráč Michael Jordan. Jak to tak ale bývá, začátky této tenisky nebyly tak slavné, jak by se zprvu mohlo zdát.
boty-nike-1

Air Jordan 1 Flight Nostalgia

Dostat Michaela na palubovku Nike trvalo pěkně dlouho. Nike v té době nebyl takový velikán jako konkurenční adidas, kterému se Jordan chtěl upsat, a tak Nike muselo přijít s něčím velkým a originálním. Slovo dalo slovo a Nike umožnilo Jordanovi vytvořit si vlastní tenisky v podobě siluety Air Jordan 1. Tyto tenisky navrhnul Peter Moore, který v Nike pracoval především jako grafický designér. Ještě předtím než navrhnul siluetu Air Jordan 1, vymyslel i design modelu Nike Dunk, který se stal předlohou právě pro takzvané Jedničky. Moore pozměnil tvar svršku, podrážku a na botu umístil Air Jordan Wings logo.

Když ale Michael poprvé tyto tenisky v barevné kombinaci Bred dostal do ruky, řekl, že v nich nebude hrát, protože mají na sobě ďáblovy barvy. Následovaly menší změny a Michael je poté vzal na první zápas, po kterém mu a Nike přišla pokuta na 5000 dolarů za to, že nesplnil předepsaný dress code a nebyl sladěný v barevném poměru klubových barev.

boty-nike-2

Nike si ale svého tažného koně pořádně vážila. Místo toho, aby riskovala stažení modelu Air Jordan 1, rozhodlo se, že společnost Michaelovi radši každou takovou pokutu proplatí, jen aby mohl J’s nosit takové, jaké byly. Vrcholem zdravé drzosti byla reklama právě na boty Air Jordan 1 s názvem „banned“. V ní mimo jiné zazněla legendární věta: „NBA threw them out of the game. Unfortunately the NBA can't stop YOU from wearing them“.

boty-nike-3

Jak šel čas a Michaelova kariéra šla vzhůru nahoru, přibývaly i další Jordan tenisky – dvojky, trojky, čtyřky a do roku 2000 se číslo vyšplhalo až na 15. Dnes se jich na trhu nachází mnohem více a nové siluety stále přibývají. Svoji hodnotu si ale nedrží stejně jako model Air Jordan 1, který prošel spoustu kolaboracemi s módními designéry a svými původními barvami patří mezi nejdražší boty nike.


Mentoring pro ženy z Prahy 4: Jak najít vysněnou práci?

14. října 2021 v 06:41

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a chystáte se zpět do práce? Máte z návratu do pracovního kolotoče obavy? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu v rámci projektu Po rodičovské do práce pro ženy z Prahy 4.

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

13. října 2021 v 06:52

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

Profesia days a HR days v Letňanech

2. října 2021 v 07:08

Veletrh práce Profesia days a odborný veletrh HR days, se konají ve středu 6. a čtvrtek 7. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Letos je navíc doprovází odborná konference Hospodářské komory ČR s názvem HR chytře.

Ušijte si sami a nakupte všechno na jednom místě

29. září 2021 v 06:50

Také se vám stává, že jdete do obchodu s oblečením, ale odcházíte s prázdnou? Současná móda vám nesedne, a když už, tak je to vyrobeno z nepříjemného materiálu? Pokud jste zruční a umíte šít, můžete si své oblečení vyrobit sami. Problémem může být to, že ne každý obchod disponuje vším, co...

Den zdraví na Poliklinice Parník

26. září 2021 ve 13:54

Ve čtvrtek 14. října se ve vestibulu Polikliniky Parník v ulici Generála Janouška 17 koná od 7 do 12 hodin Den zdraví 2021.

Další články
Nahoru