Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Historický sad Třešňovka v Praze 4 má čtyřicet nových stromů, především okrasných třešní
V Třešňovce rostou staré ovocné stromy, nyní k nim byla vysazena omladina. Foto: JP

Historický sad Třešňovka v Praze 4 má čtyřicet nových stromů, především okrasných třešní

Velké sucho i stáří stromů se v uplynulých letech negativně podepsaly na stavu Třešňovky podél spořilovské ulice Na Chodovci. Historický sad nyní získal čtyřicítku nových ovocných stromů. 

tresnovka-2jpg „Třešňovka se díky našemu projektu podpořenému Národním programem životní prostředí rozrostla o 31 okrasných višní a 9 okrasných jabloní,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Vzhledem k tomu, že se tento historický sad nachází uprostřed městské zástavby, upřednostnila radnice před druhy čistě produkčními růžově kvetoucí okrasné druhy, které na podzim vybarvují listí i plody do pestrých barev odstínů červené.

„Věříme, že to zdejší obyvatelé při svých jarních i podzimních procházkách ocení,“ dodal radní Tomáš Hrdinka. Plody okrasných jabloní, byť jsou menší, se dají jíst.

Národní program životní prostředí projekt výsadby ovocných stromů v sadu Třešňovka podpořil částkou 200 500 korun. Radnice pak přidala svých 230 000 korun, přičemž zmíněné částky podle Hrdinky zahrnují prostředky také na následnou několikaletou péči o vysazené stromy.

Podle radního úřad každoročně sází desítky nových stromů. Nyní se vedou jednání se společností Billa, která má v rámci svého ekologického programu zájem vysázet na pozemcích Prahy 4 na své náklady nové stromy.

„Každý vysazený strom má smysl, s obchodním řetězcem společně hledáme nevhodnější místa pro výsadbu,“ dodal radní.


Autor: Jan Puci

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Dobrovolní hasiči ze Stodůlek zasahují v Českém Švýcarsku

2. srpna 2022 ve 21:39

V pondělí večer odjela posádka Tatry 815 dobrovolných hasičů ze Stodůlek pomáhat s likvidací rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku. Na místě zasahují stovky profesionálních a dobrovolných hasičů a posádky je třeba střídat. Stodůlečtí hasiči budou na místě do konce týdne, aktuálně lokalizují...

V Praze platí od 3. srpna zákaz rozdělávání ohňů

2. srpna 2022 ve 21:35

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od středy 3. srpna od 11 hodin do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Další články
Nahoru