Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Historický sad Třešňovka v Praze 4 má čtyřicet nových stromů, především okrasných třešní
V Třešňovce rostou staré ovocné stromy, nyní k nim byla vysazena omladina. Foto: JP

Historický sad Třešňovka v Praze 4 má čtyřicet nových stromů, především okrasných třešní

Velké sucho i stáří stromů se v uplynulých letech negativně podepsaly na stavu Třešňovky podél spořilovské ulice Na Chodovci. Historický sad nyní získal čtyřicítku nových ovocných stromů. 

tresnovka-2jpg „Třešňovka se díky našemu projektu podpořenému Národním programem životní prostředí rozrostla o 31 okrasných višní a 9 okrasných jabloní,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Vzhledem k tomu, že se tento historický sad nachází uprostřed městské zástavby, upřednostnila radnice před druhy čistě produkčními růžově kvetoucí okrasné druhy, které na podzim vybarvují listí i plody do pestrých barev odstínů červené.

„Věříme, že to zdejší obyvatelé při svých jarních i podzimních procházkách ocení,“ dodal radní Tomáš Hrdinka. Plody okrasných jabloní, byť jsou menší, se dají jíst.

Národní program životní prostředí projekt výsadby ovocných stromů v sadu Třešňovka podpořil částkou 200 500 korun. Radnice pak přidala svých 230 000 korun, přičemž zmíněné částky podle Hrdinky zahrnují prostředky také na následnou několikaletou péči o vysazené stromy.

Podle radního úřad každoročně sází desítky nových stromů. Nyní se vedou jednání se společností Billa, která má v rámci svého ekologického programu zájem vysázet na pozemcích Prahy 4 na své náklady nové stromy.

„Každý vysazený strom má smysl, s obchodním řetězcem společně hledáme nevhodnější místa pro výsadbu,“ dodal radní.


Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru