Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Historický sad Třešňovka v Praze 4 má čtyřicet nových stromů, především okrasných třešní
V Třešňovce rostou staré ovocné stromy, nyní k nim byla vysazena omladina. Foto: JP

Historický sad Třešňovka v Praze 4 má čtyřicet nových stromů, především okrasných třešní

Velké sucho i stáří stromů se v uplynulých letech negativně podepsaly na stavu Třešňovky podél spořilovské ulice Na Chodovci. Historický sad nyní získal čtyřicítku nových ovocných stromů. 

tresnovka-2jpg „Třešňovka se díky našemu projektu podpořenému Národním programem životní prostředí rozrostla o 31 okrasných višní a 9 okrasných jabloní,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Vzhledem k tomu, že se tento historický sad nachází uprostřed městské zástavby, upřednostnila radnice před druhy čistě produkčními růžově kvetoucí okrasné druhy, které na podzim vybarvují listí i plody do pestrých barev odstínů červené.

„Věříme, že to zdejší obyvatelé při svých jarních i podzimních procházkách ocení,“ dodal radní Tomáš Hrdinka. Plody okrasných jabloní, byť jsou menší, se dají jíst.

Národní program životní prostředí projekt výsadby ovocných stromů v sadu Třešňovka podpořil částkou 200 500 korun. Radnice pak přidala svých 230 000 korun, přičemž zmíněné částky podle Hrdinky zahrnují prostředky také na následnou několikaletou péči o vysazené stromy.

Podle radního úřad každoročně sází desítky nových stromů. Nyní se vedou jednání se společností Billa, která má v rámci svého ekologického programu zájem vysázet na pozemcích Prahy 4 na své náklady nové stromy.

„Každý vysazený strom má smysl, s obchodním řetězcem společně hledáme nevhodnější místa pro výsadbu,“ dodal radní.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru