dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražský život

Historický okamžik: barmská disidentka Su Ťij přijede do Prahy

Vůdkyně barmské opozice a poslankyně parlamentu Aun Schan Su Ťij navštíví poprvé v historii Českou republiku. Držitelka Nobelovy ceny míru, která strávila během vojenské vlády téměř dvacet let v domácím vězení, se zúčastní za měsíc konference Forum 2000.

Na 17. ročníku konference Forum 2000 s názvem „Společnosti v přerodu“, která se uskuteční 15. až 17. září v Praze, se Su Ťij setká s dalšími významnými hosty, například s Jeho Svatostí dalajlamou, americkou zpěvačkou a aktivistkou Joan Baez či bývalým jihoafrickým prezidentem a nositelem Nobelovy ceny míru Frederikem Willemem de Klerkem.

Téma letošní konference vychází z odkazu zakladatele Fora 2000 Václava Havla. „Konference se bude věnovat obtížím, možnostem i rizikům transformačních procesů v zemích od post-sovětského regionu přes arabský svět až po Latinskou Ameriku a Asii,“ přibližuje letošní program Jakub Klepal.

Konference se letos zúčastní přes sto významných světových osobností, zejména politiků, akademiků, zástupců občanské společnosti, novinářů, podnikatelů a náboženských představitelů.

„Minulý rok se konference celkově zúčastnilo rekordních 4 000 návštěvníků. Jsme velmi rádi, že zájem o naše konferenční debaty na aktuální světová i domácí témata stále roste,“ říká mluvčí Nadace Forum 2000 Filip Šebek.

Příznivci učení Jeho Svatosti dalajlamy pak jistě přivítají, že kromě jeho vystoupení na konferenci a diskuse na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se bude konat také přednáška pro veřejnost s názvem „Laskavost a vzájemná úcta v dnešní společnosti“, která se uskuteční v holešovické Tipsport aréně v sobotu 14. září od 13.30 a vstupenky na ni lze zakoupit v síti Ticketportal.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru