dnes
Úterý - skorojasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Historický hostinec, který měl být zbourán kvůli nové výstavbě, se letos dočká opravy
Hostinec U Brabců po opravě opět žije. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Historický hostinec, který měl být zbourán kvůli nové výstavbě, se letos dočká opravy

Praha 9 začne letos opravovat hostinec U Brabců. Další peníze radnice chce vynaložit na vybudování nových parků a obnovu vnitrobloků. Za tyto projekty zaplatí maximálně 147 milionů korun. Náklady na opravy hostince U Brabců na Starém Proseku by měly činit 40 až 50 milionů korun.

Městská část získala objekt do vlastnictví loni směnou s developerem, který chtěl hostinec zbourat a na jeho místě postavit bytový dům. V současné době hostinec nefunguje a architekti připravují novou podobu interiérů.

„Bude tam velký sál s ochozy a sál bude sloužit jako hostinec a zároveň jako místo, kde občas bude koncert, kde sem tam bude divadlo z Gongu," řekl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Budova hostince byla postavena v roce 1837.

Další investiční akcí bude oprava čtyř až pěti vnitrobloků. V uplynulých letech radnice postupně opravila vnitrobloky v Libni a Vysočanech, nyní budou opraveny vnitrobloky na Proseku a Střížkově, uvedl Portlík. Náklady na úpravy každého z nich se pohybují od šest do osmi milionů korun.

Letos by také chtěla městská část vykoupit pozemky, kterými by prodloužila park Přátelství z Proseku na Střížkov. Radnice nyní jedná o výkupu pozemků s developerem, který za ně chce 175 milionů korun.

Na úpravy, které by mohly být dokončené v příštím roce, počítá radnice s 30 až 40 miliony korun. Přesná částka závisí na tom, kolik zaplatí za přesun nynějšího parkoviště k Vysočanské ulici.

„Na konci minulého roku jsme začali nově realizovat park Zahrádky, což je po meandrech a parku Pod Lávkou další park podél Rokytky, který dotváří relaxační zónu podél Rokytky," dodal Portlík. Radnice na úpravy počítá se 17 miliony korun. Práce na parku by měly trvat do příštího roku. Do budoucna by vedení městské části chtělo dokončit relaxační zónu podél Rokytky, která by vedla z Vysočan do Hrdlořez.


Konference: Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy

Dnes v 07:52

Starosta Praha 5 Pavel Richter ve spolupráci s Evropským Institutem Renaissance z.ú. a Unií evropských federalistů při příležitosti oslavy Dne Evropy – Schumannova dne zve ve čtvrtek 24. května v 17:30 do sálu Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, 15, na konferenci a následnou diskuzi na...

Praha 11: Představte váš projekt sousedům a získejte podporu

Dnes v 07:22

Radnice se ptala svých občanů: Chcete v Praze 11 odpočinkové zóny, podzemní kontejnery, pingpongové stoly nebo třeba nové dětské hřiště?

Praha 5: Motolské údolí - veřejná prezentace projektu

Dnes v 07:01

Prezentaci projektu Motolské údolí (Plzeňská-Vrchlického) představí dnes v 18 hodin architekti studia A69 – Architekti s.r.o v zasedací síni ZMČ, Štefánikova 13–15, Praha 5.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

20. května 2018 v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

20. května 2018 v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Další články
Nahoru