dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
14°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
16°C
Historický hostinec, který měl být zbourán kvůli nové výstavbě, se letos dočká opravy
Hostinec U Brabců po opravě opět ožije. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Historický hostinec, který měl být zbourán kvůli nové výstavbě, se letos dočká opravy

Praha 9 začne letos opravovat hostinec U Brabců. Další peníze radnice chce vynaložit na vybudování nových parků a obnovu vnitrobloků. Za tyto projekty zaplatí maximálně 147 milionů korun. Náklady na opravy hostince U Brabců na Starém Proseku by měly činit 40 až 50 milionů korun.

Městská část získala objekt do vlastnictví loni směnou s developerem, který chtěl hostinec zbourat a na jeho místě postavit bytový dům. V současné době hostinec nefunguje a architekti připravují novou podobu interiérů.

„Bude tam velký sál s ochozy a sál bude sloužit jako hostinec a zároveň jako místo, kde občas bude koncert, kde sem tam bude divadlo z Gongu," řekl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Budova hostince byla postavena v roce 1837.

Další investiční akcí bude oprava čtyř až pěti vnitrobloků. V uplynulých letech radnice postupně opravila vnitrobloky v Libni a Vysočanech, nyní budou opraveny vnitrobloky na Proseku a Střížkově, uvedl Portlík. Náklady na úpravy každého z nich se pohybují od šest do osmi milionů korun.

Letos by také chtěla městská část vykoupit pozemky, kterými by prodloužila park Přátelství z Proseku na Střížkov. Radnice nyní jedná o výkupu pozemků s developerem, který za ně chce 175 milionů korun.

Na úpravy, které by mohly být dokončené v příštím roce, počítá radnice s 30 až 40 miliony korun. Přesná částka závisí na tom, kolik zaplatí za přesun nynějšího parkoviště k Vysočanské ulici.

„Na konci minulého roku jsme začali nově realizovat park Zahrádky, což je po meandrech a parku Pod Lávkou další park podél Rokytky, který dotváří relaxační zónu podél Rokytky," dodal Portlík. Radnice na úpravy počítá se 17 miliony korun. Práce na parku by měly trvat do příštího roku. Do budoucna by vedení městské části chtělo dokončit relaxační zónu podél Rokytky, která by vedla z Vysočan do Hrdlořez.


Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici, termín pro odevzdání se prodlužuje

Dnes ve 12:36

Od 15. dubna do 12. června mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc do...

Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

25. května 2019 v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

25. května 2019 v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru