dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
14°C
Historický hostinec, který měl být zbourán kvůli nové výstavbě, se letos dočká opravy
Hostinec U Brabců po opravě opět žije. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Historický hostinec, který měl být zbourán kvůli nové výstavbě, se letos dočká opravy

Praha 9 začne letos opravovat hostinec U Brabců. Další peníze radnice chce vynaložit na vybudování nových parků a obnovu vnitrobloků. Za tyto projekty zaplatí maximálně 147 milionů korun. Náklady na opravy hostince U Brabců na Starém Proseku by měly činit 40 až 50 milionů korun.

Městská část získala objekt do vlastnictví loni směnou s developerem, který chtěl hostinec zbourat a na jeho místě postavit bytový dům. V současné době hostinec nefunguje a architekti připravují novou podobu interiérů.

„Bude tam velký sál s ochozy a sál bude sloužit jako hostinec a zároveň jako místo, kde občas bude koncert, kde sem tam bude divadlo z Gongu," řekl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Budova hostince byla postavena v roce 1837.

Další investiční akcí bude oprava čtyř až pěti vnitrobloků. V uplynulých letech radnice postupně opravila vnitrobloky v Libni a Vysočanech, nyní budou opraveny vnitrobloky na Proseku a Střížkově, uvedl Portlík. Náklady na úpravy každého z nich se pohybují od šest do osmi milionů korun.

Letos by také chtěla městská část vykoupit pozemky, kterými by prodloužila park Přátelství z Proseku na Střížkov. Radnice nyní jedná o výkupu pozemků s developerem, který za ně chce 175 milionů korun.

Na úpravy, které by mohly být dokončené v příštím roce, počítá radnice s 30 až 40 miliony korun. Přesná částka závisí na tom, kolik zaplatí za přesun nynějšího parkoviště k Vysočanské ulici.

„Na konci minulého roku jsme začali nově realizovat park Zahrádky, což je po meandrech a parku Pod Lávkou další park podél Rokytky, který dotváří relaxační zónu podél Rokytky," dodal Portlík. Radnice na úpravy počítá se 17 miliony korun. Práce na parku by měly trvat do příštího roku. Do budoucna by vedení městské části chtělo dokončit relaxační zónu podél Rokytky, která by vedla z Vysočan do Hrdlořez.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Dnes ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru