dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Historický dům Na Kocandě už nedělá centru ostudu, odkryl opravenou fasádu
Historický dům Na Kocandě v poslední době obepínala reklamní plachta, to už je však minulostí. Foto: P1

Historický dům Na Kocandě už nedělá centru ostudu, odkryl opravenou fasádu

Jeden ze zchátralých domů, který dlouhé dělal v historickém centru Prahy ostudu, odkryl krásnou opravenou fasádu. Dům v Křížovnické ulici 14 se jmenuje Na Kocandě.

„Díky trpělivému a dlouhodobému tlaku na investora se nám konečně podařilo dospět k výsledku, který můžeme dnes vidět, dům v Křížovnické 14 nyní patří fasádou mezi krásné domy v Praze 1 a po dokončení stavby bude zase o několik bytových jednotek u nás více. Jsem rád, že se to podařilo", řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

„I když na území Prahy 1 je kolem 4000 budov a z toho jenom necelé jedno procento má označení  zchátralá budova, tak je každý posun vítán a za dům Na Kocandě, který byl často diskutován, jsem opravdu rád," dodal starosta.

V nedávné době během archeologického průzkumu byl v tomto domě objeven nález historické konstrukce, která se dále nyní zkoumá. Kolem šesti archeologů se nyní tímto nálezem intenzivně zabývá.

Investor počítá se zakonzerovováním této historicky konstrukce a zapojením do celé stavby, aby zůstal nález zachován. Pokud žádný další archeologický nález nebude dále nalezen, tak by se mohlo počítat s dokončením celé stavby do konce tohoto roku. Investorem je společnost Stars Invest.


Další články
Nahoru