dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Historický dům Na Kocandě už nedělá centru ostudu, odkryl opravenou fasádu
Historický dům Na Kocandě v poslední době obepínala reklamní plachta, to už je však minulostí. Foto: P1

Historický dům Na Kocandě už nedělá centru ostudu, odkryl opravenou fasádu

Jeden ze zchátralých domů, který dlouhé dělal v historickém centru Prahy ostudu, odkryl krásnou opravenou fasádu. Dům v Křížovnické ulici 14 se jmenuje Na Kocandě.

„Díky trpělivému a dlouhodobému tlaku na investora se nám konečně podařilo dospět k výsledku, který můžeme dnes vidět, dům v Křížovnické 14 nyní patří fasádou mezi krásné domy v Praze 1 a po dokončení stavby bude zase o několik bytových jednotek u nás více. Jsem rád, že se to podařilo", řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

„I když na území Prahy 1 je kolem 4000 budov a z toho jenom necelé jedno procento má označení  zchátralá budova, tak je každý posun vítán a za dům Na Kocandě, který byl často diskutován, jsem opravdu rád," dodal starosta.

V nedávné době během archeologického průzkumu byl v tomto domě objeven nález historické konstrukce, která se dále nyní zkoumá. Kolem šesti archeologů se nyní tímto nálezem intenzivně zabývá.

Investor počítá se zakonzerovováním této historicky konstrukce a zapojením do celé stavby, aby zůstal nález zachován. Pokud žádný další archeologický nález nebude dále nalezen, tak by se mohlo počítat s dokončením celé stavby do konce tohoto roku. Investorem je společnost Stars Invest.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru