dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
Historické toalety na Uhelném trhu byly po rekonstrukci znovu zpřístupněny
Veřejné toalety na Uhelném trhu. Foto: Jan Puci

Historické toalety na Uhelném trhu byly po rekonstrukci znovu zpřístupněny

Na Uhelném trhu v centru metropole byl v pátek 2. prosince znovuobnoven provoz historických toalet. Při citlivé rekonstrukci byl maximálně respektován typický venkovní vzhled, zatímco v podzemí vzniklo moderní sociální zařízení.

Stávající jednopodlažní podzemní objekt veřejných záchodků, do kterého zatékalo, byl pro veřejnost před rekonstrukcí přístupný dvěma venkovními schodišti, zvláštním schodištěm pro muže a zvlášť pro ženy.

zachodky-uhelny-trh-slider-a-nahled Nově bylo sociální zařízení na „Uhelňáku“ upraveno tak, aby jedno schodiště sloužilo veřejnosti a druhé bylo používáno pro zásobování a služební vstup. Zároveň došlo k sanaci proti zatékající vodě.

zachodky-uhelnak-1-nahled Došlo k vybourání stávajících vnitřních příček, podlahových konstrukcí a střešních konstrukcí. Nově byly vyzděny vnitřní příčky, které nyní vymezují vstupní chodbu, místnost personálu, WC muži, WC ženy, úklidovou komoru a komoru pro umístění kotle.

zachodky-uhelny-trh-b-nahled Dále byly provedeny nově vnitřní instalace vody, kanalizace, plynu, ústředního topení, vzduchotechniky a elektroinstalace, byly osazeny nové zařizovací předměty. Nově byly rovněž provedeny veškeré povrchové úpravy.

zachodky-uhelny-trh-c-nahled „Při rekonstrukci jsme požadovali dokonalou řemeslnou práci, aby na jedné straně došlo k maximálnímu zachování historického vzhledu zvenčí, ale zároveň vzniklo pod zemí moderní sociální zařízení,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

zachodky-uhelnak-2-nahled Již dříve opravila radnice první městské části záchody na Střeleckém ostrově pod mostem Legií. „Tam byla oprava velmi techniky a tudíž finančně náročná, protož toalety jsou pod úrovní kanalizace,“ dodal Lomecký. 


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru