dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Historické slavnosti Libeňského míru vás přenesou do renesance

V sobotu 25. června se přenesete do dob dávno minulých, do doby panování císaře Rudolfa II., na Historické slavnosti Libeňského míru. Na nádvoří Libeňského zámku a v areálu Löwitova mlýn potkáte alchymistu, mušketýry, šermíře, tanečnice nebo kejklíře. Akce se koná od 11 do 18 hodin na nádvoří Libeňského zámku a v areálu Löwitova mlýnu.

Slavnosti se vztahují k reálné historické události, která se na zámku odehrála 25. června 1608, a to k uzavření mírové dohody mezi císařem Rudolfem II. a jeho bratrem Matyášem Habsburským. Tato událost středoevropského významu na čas urovnala dynastickou krizi uvnitř habsburského rodu a zabránila občanské válce v podunajské monarchii.

Na slavnostech bude pro návštěvníky zajištěn bohatý kulturní program. Představí se zde vojenský tábor s ukázkami výcviku jednotek z období Třicetileté války (mušketýři, pikenýři, rondašíři, střelba z kanónu), skupina Ganancia uvede svoji školu šermu a s hudbou z období renesance vystoupí renomovaná kapela Peregrin.

K vidění budou také dobové i žánrové tance v podání uskupení Animata. O zábavu se budou starat kejklíři Wagabundus Collective se svojí žonglérskou show. Překvapením odpoledne se stane postava alchymisty, která k rudolfínské Praze neodmyslitelně patří.

Vrcholem oslav bude hraná scénka pojednávající o podpisu Libeňského míru mezi Rudolfem II. a Matyášem Habsburským, která proběhne od 14 hodin na zámeckém nádvoří.

Zkrátka nepřijdou ani děti. Strakonická agentura Al Rašíd přiveze netradiční atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kušovou střelnici, hlavotoč nebo kotrmelčák.

Oživením odpoledne budou ukázky tradičních řemesel: umělecký sklenář, kovář, pasíř, keramik, rytec, štukatér, vlásenkář nebo maskér. Práci řemeslníků si příchozí budou moci nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Samozřejmostí je jarmark s dobrotami.

Součástí slavností bude i výstava, která dokumentuje bratrský spor Rudolfa a Matyáše.

Vstup je zdarma.

 


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru