dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Historické centrum prokoukne, Praha 1 schválila vyhlášení grantů na opravu domů
Ilustrační foto: Ben Skála / Wikimedia Commons

Historické centrum prokoukne, Praha 1 schválila vyhlášení grantů na opravu domů

Na příspěvek na opravu svých domů se mohou těšit společenství vlastníků bytových jednotek v Praze 1, ale také majitelé a spoluvlastníci zdejších domů. Radní městské části totiž schválili takzvané Granty na opravu domovního fondu. Celkový objem finančních prostředků dosahuje částky 30 milionů korun.

Tímto krokem navazuje současné vedení Prahy 1 na úspěšnou realizaci grantů této oblasti z let 2008, 2009, a 2010 a přitom reflektuje problémy, které se v minulých letech projevily.

Mezi základní podmínky patří umístění nemovitosti na území MČ Praha 1, nebo charakter opravy. Ta se musí vztahovat k plášti domu. Maximální výše grantu je pak stanovena na 1 500 000 korun. Grant může být poskytnut pouze do výše 50 procent skutečných nákladů na opravu. Zbývající část nákladů musí uhradit žadatel.

Upřednostněny budou domy s vyšším počtem osob s trvalým pobytem na Praze 1. Zcela vyřazeny jsou objekty, které jsou využívány k podnikání v oblasti ubytovacích služeb, či hazardních her.

Hodek: chceme motivovat vlastníky domů

„Radnice Prahy 1 má zájem, aby se stav objektů a nemovitostí na území Prahy 1 i nadále zlepšoval. Poskytnutím finančních prostředků tak motivujeme vlastníky domů, kteří o opravě fasády, oken, či střechy uvažují, ale s ohledem na velkou finanční zátěž s ní otálejí. Jsem proto velmi rád, že se nám i v tomto volebním období podařilo s naším současným koaličním partnerem najít v rozpočtu adekvátní částku pro granty tohoto typu," sdělil zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD).

Žadatelé o grant musejí své žádosti odevzdat do letošního 29. března, do 13.30 hodin do podatelny Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici. Vyhodnocení žádostí proběhne v první polovině dubna. O přidělení grantů by mohli rozhodnout zastupitelé první městské části již během svého zasedání 29. dubna.

Více informací včetně příslušného formuláře, který je určen k podání žádosti o grant, zájemci naleznou na www.praha1.cz. Formulář si lze vyzvednout rovněž v tištěné podobě v informačním centru městské části.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru