Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek
19 prosinec
Betlémské světlo i letos poveze historická tramvaj. Foto: DPP

Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek

19. 12. 2020
I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Motorový vůz bez vleku, kterým bude zítra světlo putovat, byl vyroben v roce 1929 a cestující jej znají z jízd historickou linkou.

Tramvaj se čtyřmi skauty s lucernou s Betlémským světlem se ukáže během sobotního odpoledne na devíti lokalitách v Praze. Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s pandemií covid-19 nebude letos možné se tramvají svézt.

Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze smyček nebo konečných zastávek a zde si připálit svůj plamínek. V každé zastávce bude světlo k dispozici zhruba 15 až 20 minut, první z nich bude vozovna Střešovice od 12:45 a poslední Královka do 18:55 hodin. 

„Poselství naděje, světla, jež překonává tmu, které plamínek přináší, je letos ještě aktuálnější než jindy,“ uvádí Zuzana Hrbková, mluvčí Betlémského světla.

„Všichni zájemci, kteří si na Vánoce budou chtít odnést domů svůj vlastní plamínek světla přivezeného až z dalekého Betléma, můžou přijít se svíčkou či lucerničkou k historické tramvaji. Prosíme však zájemce, aby dbali na dostatečné rozestupy mezi sebou, měli rouškou či respirátorem zakrytá ústa i nos a dodržovali další protiepidemická opatření,“ říká Petr Malík z DPP. 

Přehled zastávek historické tramvaje s Betlémským světlem v sobotu 19. prosince:

  • 12:45 – 13:00 Vozovna Střešovice v zastávce linky č. 41 (na okraji vozovny)

  • 13:25 – 13:45 Smíchovské nádraží

  • 14:15 – 14:40 Spořilov

  • 15:10 – 15:30 Olšanské hřbitovy

  • 15:45 – 16:10 Florenc

  • 16:20 – 16:35 horní Palmovka

  • 16:55 – 17:15 Vozovna Kobylisy

  • 17:45 – 18:10 Planetárium Praha

  • 18:35 – 18:55 Královka


Praha 8 zve na Karlínské náměstí, bude se zpívat

25. července 2021 v 09:44

Velké finále pěvecké soutěže začne dnes ve 14 hodin. Finalisté vystoupí s živou kapelou a s nimi i další hosté.

V sobotu se otevře zámek a park Veltrusy

23. července 2021 v 11:30

Dva nové prohlídkové okruhy v hlavní zámecké budově – Zlaté časy ve službách císařovny a Rodinný život pana hraběte se 24. července otevírají veřejnosti.

Expozici novodobých dějin v Česku najdete v Národním muzeu

23. července 2021 v 09:18

Národní muzeum otevřelo novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské...

Co v sobotu na trzích v Praze 6? Ochutnejte hmyz tepelně upravený

22. července 2021 v 09:59

Trhy na Kulaťáku se konají v sobotu 24. července od 8 hodin.

Legendární Praha. Hra láká k objevování

15. července 2021 v 08:24

Knihovna má po celé Praze celkem 44 kamenných poboček a také několik desítek stanic pojízdné knihovny. Každá z adres ve svém okolí ukrývá mnoho zajímavých detailů našeho města nebo vybízí k delší vycházce do okolní přírody. Mnohé z toho člověk v běžném dni přehlédne, protože nemá čas zvednout...

Kam v sobotu na farmářské trhy

15. července 2021 v 08:03

Kde v sobotu koupit čerstvou zeleninu a ovoce, mléčné výrobky, uzeniny, koření, pečivo nebo jiné kvalitní potraviny? V sobotu v Praze nabízí své produkty několik farmářských trhů.

Festival divadla a hudby DejVícePraze pomáhá dětské podpůrné a paliativní péči

13. července 2021 ve 20:33

Spejbl a Hurvínek, Divadlo Sklep, koncerty mnoha žánrů. Do konce července toho festival DejVícePraze nabídne ještě hodně.

Sobota: Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

13. července 2021 ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou prohlídku po Malostranském hřbitově. Průvodkyní bude Alena Lehnerová, prohlídka se koná v sobotu 17. července ve 14 hodin.

Prague Color Climbing Festival v Praze 5

23. června 2021 ve 12:07

Dvoudenní závod pro děti Prague Color Climbing Festival. Závod se koná ve čtvrtek a pátek 24. a 25. června.

Velká husitská hra

23. června 2021 v 07:07

V sobotu 26. června se od 10 do 14 hodin můžete vydat na zábavnou městskou hru pro celou rodinu na téma husité a husitství v názvech žižkovských ulic.

Středomoří na náplavce

21. června 2021 ve 12:08

Hned několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě si můžete vychutnat na food festivalu Středomoří na náplavce v sobotu 26. června.

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru