Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek
19 prosinec
Betlémské světlo i letos poveze historická tramvaj. Foto: DPP

Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek

19. 12. 2020
I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Motorový vůz bez vleku, kterým bude zítra světlo putovat, byl vyroben v roce 1929 a cestující jej znají z jízd historickou linkou.

Tramvaj se čtyřmi skauty s lucernou s Betlémským světlem se ukáže během sobotního odpoledne na devíti lokalitách v Praze. Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s pandemií covid-19 nebude letos možné se tramvají svézt.

Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze smyček nebo konečných zastávek a zde si připálit svůj plamínek. V každé zastávce bude světlo k dispozici zhruba 15 až 20 minut, první z nich bude vozovna Střešovice od 12:45 a poslední Královka do 18:55 hodin. 

„Poselství naděje, světla, jež překonává tmu, které plamínek přináší, je letos ještě aktuálnější než jindy,“ uvádí Zuzana Hrbková, mluvčí Betlémského světla.

„Všichni zájemci, kteří si na Vánoce budou chtít odnést domů svůj vlastní plamínek světla přivezeného až z dalekého Betléma, můžou přijít se svíčkou či lucerničkou k historické tramvaji. Prosíme však zájemce, aby dbali na dostatečné rozestupy mezi sebou, měli rouškou či respirátorem zakrytá ústa i nos a dodržovali další protiepidemická opatření,“ říká Petr Malík z DPP. 

Přehled zastávek historické tramvaje s Betlémským světlem v sobotu 19. prosince:

  • 12:45 – 13:00 Vozovna Střešovice v zastávce linky č. 41 (na okraji vozovny)

  • 13:25 – 13:45 Smíchovské nádraží

  • 14:15 – 14:40 Spořilov

  • 15:10 – 15:30 Olšanské hřbitovy

  • 15:45 – 16:10 Florenc

  • 16:20 – 16:35 horní Palmovka

  • 16:55 – 17:15 Vozovna Kobylisy

  • 17:45 – 18:10 Planetárium Praha

  • 18:35 – 18:55 Královka


Autor: red

Drakiáda 2021 na Velké Ohradě

14. října 2021 v 18:50

Praha 13 zve v sobotu na pouštění draků. Drakiáda se koná 16. října od 14 hodin v Jitrocelové ulici na louce pod konečnou MHD.

Vršovický koláč na Kubánském náměstí

14. října 2021 v 08:18

Hudební vystoupení, soutěže pro děti v sobotu od 10 hodin na Kubánském náměstí. Vstup je zdarma.

Sobota: Muzeum pražského vodárenství se otevře veřejnosti

13. října 2021 v 06:25

Muzeum pražského vodárenství opět otevírání své brány veřejnosti a na sobotu 16. října připravilo den otevřených dveří. Vstup bude zdarma.

Mezinárodní den archeologie zve na akce zdarma

8. října 2021 v 09:46

Muzeum města Prahy se v letošním roce opět připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA). V sobotu 16. října muzeum nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií pestrý program S archeologií do středověku v Zámeckém areálu Ctěnice a komentované prohlídky expozice v Domě U Zlatého...

Jedinečný zámek Veleslavín se na jeden den otvírá

30. září 2021 v 08:35

Nevyužívaný a dlouhodobě uzavřený zámek Veleslavín v Praze 6 se v rámci Dne architektury v sobotu 2. října mimořádně otevírá veřejnosti. Díky iniciativě spolku Hradní potok umožní stávající vlastník zámku – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových – prohlídku tohoto barokního skvostu...

Na Vinobraní na Máchalce i v neděli

26. září 2021 v 07:00

Vysočanské vinobraní na vinici Máchalka v Praze 9 se koná i dnes, 26. září. Již třetí den na zájemce čeká ochutnávka a prodej vína i burčáku.

Venkovní hra: Putovat za Ludmilou můžete i bez mobilu, s tištěnou verzí

24. září 2021 v 06:42

Na vycházku za poznáním se mohou vydat i ti, kteří nejsou zdatní uživatelé chytrých telefonů a skenování QR kódů, četně dříve narozených. Vytištěné formuláře pro účast ve hře si můžete vyzvednout v informačním středisku v přízemí Úřadu MČ Praha 2 na náměstí Míru, nebo v pobočném středisku...

Praha 6 zve na oslavu výročí 250 let od posvěcení kostela sv. Matěje v Dejvicích

22. září 2021 ve 22:45

Oslava výročí 250 let od posvěcení kostela sv. Matěje v Dejvicích se koná od 25. září do 26. září vždy od 18 do 19 hodin v kostele sv. Matěje, v Praze 6.

Praha 6 zve na procházku se včelaři

21. září 2021 v 07:47

Ze Šárky na Dědinu se můžete vydat v pátek 24. září v 15 hodin.

Den hrdinů na Výstavišti Praha představí práci složek integrovaného záchranného systému

20. září 2021 v 08:00

Práce záchranářů, více než 100 vozidel a další techniky, memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, mistrovství ČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, policejní vrtulník BELL, kynologie, výstavka zadržených falzifikátů při raziích na...

Neděle: Prosecký podzim 2021

17. září 2021 v 10:54

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Další články
Nahoru