Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek
19 prosinec
Betlémské světlo i letos poveze historická tramvaj. Foto: DPP

Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek

19. 12. 2020
I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Motorový vůz bez vleku, kterým bude zítra světlo putovat, byl vyroben v roce 1929 a cestující jej znají z jízd historickou linkou.

Tramvaj se čtyřmi skauty s lucernou s Betlémským světlem se ukáže během sobotního odpoledne na devíti lokalitách v Praze. Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s pandemií covid-19 nebude letos možné se tramvají svézt.

Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze smyček nebo konečných zastávek a zde si připálit svůj plamínek. V každé zastávce bude světlo k dispozici zhruba 15 až 20 minut, první z nich bude vozovna Střešovice od 12:45 a poslední Královka do 18:55 hodin. 

„Poselství naděje, světla, jež překonává tmu, které plamínek přináší, je letos ještě aktuálnější než jindy,“ uvádí Zuzana Hrbková, mluvčí Betlémského světla.

„Všichni zájemci, kteří si na Vánoce budou chtít odnést domů svůj vlastní plamínek světla přivezeného až z dalekého Betléma, můžou přijít se svíčkou či lucerničkou k historické tramvaji. Prosíme však zájemce, aby dbali na dostatečné rozestupy mezi sebou, měli rouškou či respirátorem zakrytá ústa i nos a dodržovali další protiepidemická opatření,“ říká Petr Malík z DPP. 

Přehled zastávek historické tramvaje s Betlémským světlem v sobotu 19. prosince:

  • 12:45 – 13:00 Vozovna Střešovice v zastávce linky č. 41 (na okraji vozovny)

  • 13:25 – 13:45 Smíchovské nádraží

  • 14:15 – 14:40 Spořilov

  • 15:10 – 15:30 Olšanské hřbitovy

  • 15:45 – 16:10 Florenc

  • 16:20 – 16:35 horní Palmovka

  • 16:55 – 17:15 Vozovna Kobylisy

  • 17:45 – 18:10 Planetárium Praha

  • 18:35 – 18:55 Královka


Autor: red

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Trhy na Kulaťáku zvou na zabijačkové hody

22. února 2022 ve 22:05

V sobotu 26. února začne další sezona trhů na Kulaťáku.

Další články
Nahoru