Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek
19 prosinec
Betlémské světlo i letos poveze historická tramvaj. Foto: DPP

Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek

19. 12. 2020
I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Motorový vůz bez vleku, kterým bude zítra světlo putovat, byl vyroben v roce 1929 a cestující jej znají z jízd historickou linkou.

Tramvaj se čtyřmi skauty s lucernou s Betlémským světlem se ukáže během sobotního odpoledne na devíti lokalitách v Praze. Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s pandemií covid-19 nebude letos možné se tramvají svézt.

Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze smyček nebo konečných zastávek a zde si připálit svůj plamínek. V každé zastávce bude světlo k dispozici zhruba 15 až 20 minut, první z nich bude vozovna Střešovice od 12:45 a poslední Královka do 18:55 hodin. 

„Poselství naděje, světla, jež překonává tmu, které plamínek přináší, je letos ještě aktuálnější než jindy,“ uvádí Zuzana Hrbková, mluvčí Betlémského světla.

„Všichni zájemci, kteří si na Vánoce budou chtít odnést domů svůj vlastní plamínek světla přivezeného až z dalekého Betléma, můžou přijít se svíčkou či lucerničkou k historické tramvaji. Prosíme však zájemce, aby dbali na dostatečné rozestupy mezi sebou, měli rouškou či respirátorem zakrytá ústa i nos a dodržovali další protiepidemická opatření,“ říká Petr Malík z DPP. 

Přehled zastávek historické tramvaje s Betlémským světlem v sobotu 19. prosince:

  • 12:45 – 13:00 Vozovna Střešovice v zastávce linky č. 41 (na okraji vozovny)

  • 13:25 – 13:45 Smíchovské nádraží

  • 14:15 – 14:40 Spořilov

  • 15:10 – 15:30 Olšanské hřbitovy

  • 15:45 – 16:10 Florenc

  • 16:20 – 16:35 horní Palmovka

  • 16:55 – 17:15 Vozovna Kobylisy

  • 17:45 – 18:10 Planetárium Praha

  • 18:35 – 18:55 Královka


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Další články
Nahoru