Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek
19 prosinec
Betlémské světlo i letos poveze historická tramvaj. Foto: DPP

Historická tramvaj bude v centru rozvážet Betlémské světlo, zájemci si mohou přijít na devět zastávek

19. 12. 2020
I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Motorový vůz bez vleku, kterým bude zítra světlo putovat, byl vyroben v roce 1929 a cestující jej znají z jízd historickou linkou.

Tramvaj se čtyřmi skauty s lucernou s Betlémským světlem se ukáže během sobotního odpoledne na devíti lokalitách v Praze. Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s pandemií covid-19 nebude letos možné se tramvají svézt.

Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze smyček nebo konečných zastávek a zde si připálit svůj plamínek. V každé zastávce bude světlo k dispozici zhruba 15 až 20 minut, první z nich bude vozovna Střešovice od 12:45 a poslední Královka do 18:55 hodin. 

„Poselství naděje, světla, jež překonává tmu, které plamínek přináší, je letos ještě aktuálnější než jindy,“ uvádí Zuzana Hrbková, mluvčí Betlémského světla.

„Všichni zájemci, kteří si na Vánoce budou chtít odnést domů svůj vlastní plamínek světla přivezeného až z dalekého Betléma, můžou přijít se svíčkou či lucerničkou k historické tramvaji. Prosíme však zájemce, aby dbali na dostatečné rozestupy mezi sebou, měli rouškou či respirátorem zakrytá ústa i nos a dodržovali další protiepidemická opatření,“ říká Petr Malík z DPP. 

Přehled zastávek historické tramvaje s Betlémským světlem v sobotu 19. prosince:

  • 12:45 – 13:00 Vozovna Střešovice v zastávce linky č. 41 (na okraji vozovny)

  • 13:25 – 13:45 Smíchovské nádraží

  • 14:15 – 14:40 Spořilov

  • 15:10 – 15:30 Olšanské hřbitovy

  • 15:45 – 16:10 Florenc

  • 16:20 – 16:35 horní Palmovka

  • 16:55 – 17:15 Vozovna Kobylisy

  • 17:45 – 18:10 Planetárium Praha

  • 18:35 – 18:55 Královka


Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Další články
Nahoru