dnes
Pondělí - zatazeno
28°C
zítra
Úterý - jasno
29°C
pozítří
Středa - jasno
31°C
Historická klika v centru Prahy neměla kliku, zničil ji zevlující cizinec
Zničenou kliku si bude muset vzít do péče restaurátor. Foto (2x): MP

Historická klika v centru Prahy neměla kliku, zničil ji zevlující cizinec

Pražští strážníci musí občas řešit i poměrně kuriózní případy. Na konci minulého týdne například zasahovali v centru Prahy v domě, kde došlo k poškození historické kliky. 

Hlídka strážníků z Prahy 1 byla vyslána do jednoho z domů v Konviktské ulici, kde se měl neoprávněně pohybovat muž.

„Podle oznamovatele se potloukal po celém domě a při pokusu ho opustit poškodil historicky hodnotnou kliku dveří. Proto ho z domu nepustil a přivolal hlídku městské policie,“ sdělila serveru Pražský patriot mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

znicena-klika-2 Dvaatřicetiletý cizinec se při zjišťování skutečného stavu věci pokusil o útěk, chtěl se probít na svobodu stůj co stůj. Strážníci proto museli použít donucovací prostředky, agresivní vandal skončil v poutech.

Škoda na historicky cenné klice byla následně odhadnuta na 10 tisíc korun. „Vzhledem k odhadnuté výši škody byl poté omezen na osobní svobodě a předán přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření,“ dodala mluvčí strážníků Seifertová.


Muž si chtěl pochutnat na kuřeti, nakonec měl obrovské štěstí

Včera v 15:53

O velkém štěstí může hovořit třiašedesátiletý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů. 

Další dva sprejeři v centru

20. července 2019 v 07:01

Po úspěšně zadržených cizincích, kteří posprejovali Karlův most, bodovali pražští strážníci ještě dvakrát. Den po tomto incidentu zadrželi další dva muže, kteří se zvěčnili ve Zlaté a Liliové ulici. Ve čtvrtek pro změnu zadržel strážník cestou do práce muže a ženu, kteří svými díly ozdobili...

Na Císařské louce hořelo

20. července 2019 v 06:50

Včera po poledni byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen kouř z dřevěné budovy na Císařské louce na Smíchově. Další volající uvedli, že již vidí plameny a že se jedná pravděpodobně o dřevěné garáže. Na místo byli postupně vysláni profesionální hasiči ze 6 stanic včetně chemické služby...

Dva muži se vloupali do auta

19. července 2019 v 11:37

Včera večer se dvojice opilých mužů rozhodla vylepšit si svůj rozpočet obsahem jednoho ze zaparkovaných osobních vozidel v Modřanech. Protože auto prohledávali dlouhé minuty, upoutali tak pozornost procházejícího muže, který se obrátil na městskou policii.

Se zákazem a pod vlivem, zastavil jej až varovný výstřel

18. července 2019 v 17:11

V pondělí 15. července krátce před jedenáctou hodinou večer si členové pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu noční služby všimli stříbrné Škody Octavia, která jela po Strakonické ulici v Praze 5 ve směru do centra. Rozhodli se ji zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič světelných ani...

Cizinec se chtěl vyspat v autě

18. července 2019 v 16:14

Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Opilec usedl za volant a pustil se napříč Černým Mostem

17. července 2019 ve 21:21

Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se spácháním dopravního přestupku.

Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

16. července 2019 ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Další články
Nahoru