dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Historická budova fakulty nabídne setkání s Myslbekovými génii, kyvadlem i zbytkem toalety
Sídlo strojní fakulty na Karlově náměstí. Foto: www.cvut.cz

Historická budova fakulty nabídne setkání s Myslbekovými génii, kyvadlem i zbytkem toalety

Budoucí studenti, jejich rodiče i zájemci o historické budovy se mohou tento týden zúčastnit Dne otevřených dveří Fakulty strojní ČVUT. Ve středu se koná v Dejvicích, o den později na Novém Městě.

Setkání zájemců o prezentaci strojní fakulty proběhne ve středu 3. února v hlavní budově fakulty (stanice Dejvická, metro A) v Technické 4 v Praze 6. K dispozici jsou časy v 8:30, 11 a ve 13 hodin, kdy návštěvníky přivítá děkan Michael Valášek. Následovat bude přednáška proděkana pro pedagogiku Jana Řezníčka.

Návštěvníky čeká prohlídka strojní fakulty, včetně prohlídky vybraných pracovišť a laboratoří, které jsou součástí budovy fakulty v Dejvicích, seznámení se s průběhem přijímacího řízení ke studiu, informace o studiu na fakultě a informace o perspektivách absolventů strojní fakulty.

V budově fakulty na Karlově náměstí 13 (roh náměstí a Resslovy ulice), kde jsou umístěny historické Myslbekovy sochy géniů, proběhne o den později prohlídka vybraných pracovišť a laboratoří ústavů. Ústavu letadlové techniky, Ústavu materiálového inženýrství i Ústavu výrobních strojů a zařízení.

Program začne od 9.30 hodin, kdy návštěvníky opět přivítá děkan Michael Valášek, a poté začne přednáška Jana Řezníčka se shodným obsahem jako ve středu.

„Navíc se dozvíte souvislost Myslbekových soch a původu slova inženýr odvozovaného z latinského ingenium označující vrozenou duševní schopnost a sílu pro vytváření a ovládání engine znamenajících chytré stroje,“ zvou organizátoři.

Fakulta strojní ČVUT sídlí na Karlově náměstí od roku 1874. Je zde i Foucaultovo kyvadlo, jež představuje důležitý experiment z roku 1851, potvrzující otáčení Země kolem vlastní osy.

A v neposlední řadě je ze střechy budovy pěkný výhled na Prahu, na ojedinělý systém střešních krovů či na pozůstatek barokní toalety. Prostor nad okny druhého patra byl roce 1889 osazen sochami géniů od Josefa Václava Myslbeka.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru