dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Herní, říční, rodinná trasa. Festival světla Signal má svou mobilní aplikaci
Videomapping (Palác Kinských) – Maxin10sity. Foto: archiv Signal

Herní, říční, rodinná trasa. Festival světla Signal má svou mobilní aplikaci

Druhý ročník festivalu světla Signal, který odstartuje v Praze již ve čtvrtek 16. října, má svou mobilní aplikaci. Tento elektronický průvodce festivalem obsahuje mapu světelných instalací, informace o uměleckých dílech a jejich autorech i veškerý doprovodný program. Aplikace je zdarma dostupná pro iOS i Android v češtině a angličtině.

Festival světla Signal

Druhý ročník největšího festivalu světla v České republice proběhne v Praze ve dnech 16. až 19. října. Signal festival letos opět promění veřejný prostor historického centra v zářící galerii.

Divákům nabídne 4 velkoformátové videomappingové projekce na fasády významných budov a více než 20 světelných instalací. Festival bude slavnostně zahájen na Staroměstském náměstí, a to spuštěním prvního videomappingu na palác Kinských ve čtvrtek 16. října v 19 hodin.

Mobilní aplikace festivalu světla Signal usnadní uživatelům orientaci ve festivalovém dění. V sekci „Interaktivní mapa“ mohou najít podrobnou mapu světelných instalací včetně prokliku na jejich popis a informace o autorovi uměleckého díla. „Vychytávkou“ jsou pak tři doporučené trasy, které návštěvníkovi představují tři různé cesty, jak si festival projít.

Aplikace nabízí herní, říční a rodinnou trasu. Herní trasa spojuje interaktivní instalace, které nadšence vizuálního umění vtáhnou do hry. Na Kampě mohou rozsvítit a měnit barvy magické instalace The Pool americké umělkyně Jen Lewin nebo vlastním hlasem rozzářit Staroměstskou mosteckou věž na Křižovnickém náměstí.

Říční trasa provede návštěvníky podél Vltavy, přes mosty a ostrovy. Neminou například monumentální instalaci Large Pendulum Wave holandského umělce Ivo Schoofse na Hořejším nábřeží nebo Krakena, kterého Gabriela Prochazka ponořila přímo do řeky.

Rodinná trasa představuje ideální festivalový zážitek v klidném tempu a bez bariér. Rodiny s dětmi si vychutnají velkoformátové videomappingové projekce, na Ovocném trhu se dotknou duhy a před Rudolfinem se mohou stát spolutvůrci křišťálového tunelu.

Doprovodné akce i horké novinky

Aplikace obsahuje také kompletní doprovodný program a newsfeed z webových aktualit Signal festivalu. Uživatel tak bude během konání festivalu zásoben těmi nejaktuálnějšími informacemi.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru