Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

V rámci projektu obnovy parku vznikne vycházkový okruh lemující hlavní pobytovou louku. Radnice zde nainstaluje funkční a herní prvky, pítka a také nové veřejné osvětlení nebo například trelážové stěny s popínavými rostlinami. O zeleň se bude starat automatický závlahový systém. Vše ještě doplní terénní, zahradní a další vegetační úpravy.

„Revitalizace parku je koordinována s plánovanými změnami v ulici V Zápolí a s plánovanou výstavbou tramvajové trati. Po jejich dokončení bude následovat revitalizace dalších částí parku,“ uvedl místostarosta pro investice a společnosti založené MČ Praha 4 Jan Hušbauer (ANO).

V současné době již proběhla finální fáze výběrového řízení na zhotovitele stavby a projekt má platné stavební povolení. První etapa revitalizace pak odstartuje v dubnu a hotova by měla být v druhé polovině září tohoto roku.
Autor: Alo

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru