dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Herečkám souboru je 777 let. Hrají jak o život
Seniorky v jedné z her. Foto: archiv

Herečkám souboru je 777 let. Hrají jak o život

Amatérský divadelní spolek Proměna, který tvoří deset hereček se společným věkem 777 let, slavil v uplynulém týdnu deset let své existence, během které uvedl již několik premiér. 

Oslavy proběhly v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, které se stalo pro amatérský divadelní spolek, jenž funguje v rámci Centra aktivit pro seniory občanského sdružení Remedium, klíčovým pro jeho další působení.

Spolek zde uvedl první hru s názvem Proměna, podle kterého se i pojmenoval a také získal v roce 2005 za zdařilou inscenaci ocenění Karlínská tříska.

Následovaly pak další hry: Vražda v penzionu pro starší dámy, Divadlo bude!, Voď nás Pánbů nebo Konkurz na divadlo, kterou divadelní spolek představil při oslavách desetiletého výročí.

V roce 2007 se pak skupina žižkovských seniorských divadelníků zúčastnila přehlídky Karlínské jeviště, kde za Vraždu v penzionu pro starší dámy získala ocenění poroty.

Za inscenaci Divadlo bude! si soubor v listopadu 2011 odnesl ocenění z přehlídky amatérských divadel Karlínské jeviště 2011. Úspěch souboru je především v obrovském nasazení jeho členek a ve schopnosti udělat si legraci ze sebe samých.

Ostatně toho si všiml i režisér Zdeněk Troška, jenž některé z hereček obsadil do svého filmu Babovřesky.

Kdo má zájem o hostování souboru Proměna, může napsat na senior@vstupujte.cz.Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru