dnes
Sobota - jasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
17°C
Zemřel Jan Tříska, herecká legenda v sobotu spadla z Karlova mostu do Vltavy
Sobotní záchranná akce u Karlova mostu. Až později se ukázalo, že o život bojuje herec Jan Tříska. Foto (2x): Jiří Dvořák / HZS Praha

Zemřel Jan Tříska, herecká legenda v sobotu spadla z Karlova mostu do Vltavy

Deset minut po šestnácté hodině zasahovali v sobotu všechny složky integrovaného záchranného systému na Kampě. Z Vltavy pod Karlovým mostem byl vytažen muž, později se ukázalo, že se jedná o osmdesátiletého herce Jana Třísku. O identitě zraněného jako první informovaly servery Blesk.cz a Expres.cz. Herecká legenda bohužel zemřela v noci na pondělí.
madl-triska

Print screen z nedělního příspěvku na facebookovém profilu herce a režiséra Jiřího Mádla

Do této chvíle není jasné, zda herec do Vltavy spadnul, skočil, nebo se na tom podílel někdo cizí. Podle původního tvrzení hasičů z mostu skočil, záchranáři informovali o pádu.

Třískovi jako první pomohli dva cestující z výletní lodě, která proplouvala kolem. Vytáhli bezvládné tělo na hladinu a začali muže oživovat dle telefonických instrukcí operátorky záchranářů.

„Dnes po 16. hodině přijala dispečerka pražské záchranky tísňovou výzvu týkající se pádu muže z Karlova mostu. Dle dostupných informací nejevil známky života. Dva neznámí zachránci pro tonoucího skočili z výletní lodi do vody, vytáhli ho a začali jej ve spolupráci s operátorkou oživovat," uvedla pražská záchranka na svém facebookovém profilu.

Zachráncům se podařilo obnovit srdeční aktivitu muže a loď ho odvezla ke břehu. Tam zraněného uvedli záchranáři do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a tepelný komfort a odvezli k další péči do Ústřední vojenské nemocnice. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) bojoval herec o život. Svůj boj v noci na pondělí prohrál.

Policie případ vyšetřuje, zatím není jasné, jak k pádu do řeky došlo. Jan Tříska měl od zítřka natáčet film na Střeše s režisérem Jiřím Mádlem.triska-hasici_1Transport zraněného herce do nemocnice.

Čtěte také: Vyjádření Jana Hrušínského k Janu Třískovi


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru