dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
5°C
Zemřel Jan Tříska, herecká legenda v sobotu spadla z Karlova mostu do Vltavy
Sobotní záchranná akce u Karlova mostu. Až později se ukázalo, že o život bojuje herec Jan Tříska. Foto (2x): Jiří Dvořák / HZS Praha

Zemřel Jan Tříska, herecká legenda v sobotu spadla z Karlova mostu do Vltavy

Deset minut po šestnácté hodině zasahovali v sobotu všechny složky integrovaného záchranného systému na Kampě. Z Vltavy pod Karlovým mostem byl vytažen muž, později se ukázalo, že se jedná o osmdesátiletého herce Jana Třísku. O identitě zraněného jako první informovaly servery Blesk.cz a Expres.cz. Herecká legenda bohužel zemřela v noci na pondělí.
madl-triska

Print screen z nedělního příspěvku na facebookovém profilu herce a režiséra Jiřího Mádla

Do této chvíle není jasné, zda herec do Vltavy spadnul, skočil, nebo se na tom podílel někdo cizí. Podle původního tvrzení hasičů z mostu skočil, záchranáři informovali o pádu.

Třískovi jako první pomohli dva cestující z výletní lodě, která proplouvala kolem. Vytáhli bezvládné tělo na hladinu a začali muže oživovat dle telefonických instrukcí operátorky záchranářů.

„Dnes po 16. hodině přijala dispečerka pražské záchranky tísňovou výzvu týkající se pádu muže z Karlova mostu. Dle dostupných informací nejevil známky života. Dva neznámí zachránci pro tonoucího skočili z výletní lodi do vody, vytáhli ho a začali jej ve spolupráci s operátorkou oživovat," uvedla pražská záchranka na svém facebookovém profilu.

Zachráncům se podařilo obnovit srdeční aktivitu muže a loď ho odvezla ke břehu. Tam zraněného uvedli záchranáři do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a tepelný komfort a odvezli k další péči do Ústřední vojenské nemocnice. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) bojoval herec o život. Svůj boj v noci na pondělí prohrál.

Policie případ vyšetřuje, zatím není jasné, jak k pádu do řeky došlo. Jan Tříska měl od zítřka natáčet film na Střeše s režisérem Jiřím Mádlem.triska-hasici_1Transport zraněného herce do nemocnice.

Čtěte také: Vyjádření Jana Hrušínského k Janu Třískovi


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru