Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Herec Matějovský se proměnil v ženu, Pražské služby vtipně propagují třídění odpadu
Václav Matějovský v klipu ztvárnil několik rolí, třeba i slečna Vendula. Foto: PSAS

Herec Matějovský se proměnil v ženu, Pražské služby vtipně propagují třídění odpadu

Hlavním městem vlastněná společnost Pražské služby (PSAS), která zajišťuje většinu svozu odpadu v metropoli, připravila osvětovou kampaň zaměřenou na časté chyby při třídění odpadků. Informoval o tom mluvčí firmy Alexandr Komarnický.

Ve dvou klipech zveřejněných na portálu YouTube herec a moderátor Václav Matějovský odpovídá například na otázku, jestli patří kovový sušák na prádlo do šedého kontejneru.

Třídění považuje řada Pražanů za samozřejmost, někteří ale přesto občas nevědomky chybují. Pražské služby proto připravily pokračování edukativní kampaně „Vytřiď to!“. Její hlavní tváří se stal opět Matějovský. Ve dvou nových videoklipech vzdělává občany a zábavnou formou ukazuje, jak správně třídit.

„Dlouhodobě se snažíme Pražany edukovat mimo jiných i na toto téma prostřednictvím sociálních sítí, informačních brožur, článků v médiích nebo právě pomocí zábavných videí. Jsme moc rádi, že do toho s námi Vašek Matějovský opět šel. Ohlasy na něj byly v minulosti pozitivní, věříme tedy, že stejné to bude i tentokrát,“ řekl mluvčí největší svozové společnosti v Praze Komarnický. 

Do hledáčku letošního pokračování kampaně „Vytřiď to!“ se dostalo hned několik druhů odpadků, u kterých občas panují mýty a pochybnosti o tom, co s nimi. „Často dostáváme dotazy od lidí, jestli musí před vyhozením do žluté popelnice vymývat plastový obal od pracího prášku, zda zvadlou pokojovou rostlinu smějí do bioodpadu hodit i s květináčem, a tak bychom mohli pokračovat dál. V nových videích jsme se proto zaměřili na nejčastější otázky a nejasnosti ohledně třídění. Skutečně je to parádní podívaná,“ sdělil Komarnický.

Lidé se po zhlédnutí dozví nejen to, jestli patří kovový sušák na prádlo do šedého kontejneru, ale třeba i to, že funkční jízdní kolo může ještě dostat druhou šanci v některém z re-use pointů.

On je žena

Jediným protagonistou těchto videoklipů je Vašek Matějovský, který se zhostil role moderátora i samotných soutěžících. „Při natáčení skutečně nikdy není nouze o vtipné momenty. Ačkoli je třídění důležité a týká se nás všech, musí člověk sem tam i o vážných věcech mluvit s nadhledem. Diváky ujišťuji, že se královsky pobaví. Navíc mají jedinečnou příležitost vidět mě v dámských šatech. Je to vlastně taková malá vědomostní show,“ popisuje Vašek Matějovský. 

Pro Pražské služby je podle Komarnického edukace veřejnosti jednou z klíčových priorit. Kampaním s různými osobnostmi se věnují několik let. Před časem mohli lidé zaznamenat například tu s názvem „Šlápni na to!“, která apeluje na sešlapávání PET lahví nebo papírových krabic. Velký ohlas zaznamenala i kampaň „Není to normální“ o odhazování odpadků ve veřejném prostoru nebo „Jde to i jinak“, která popularizovala používání udržitelných obalů místo těch jednorázových.   

Pražané vloni vyhodili do černých kontejnerů na směsný odpad 253 806 tun odpadků, což bylo meziročně o 2204 tun méně. Množství vytříděného odpadu vzrostlo proti roku 2022 o zhruba pět procent na 80 431 tun.


Autor: red

Nacher: Svobodný projev vs. dezoláti

Včera ve 20:52

Když příznivci pětikoalice během kampaně útočili na Babiše, nadávali mu a narušovali volební mítinky ANO, jednalo se prý o svobodný projev nesouhlasu. Když to samé dělají odpůrci nynější vlády, jsou to dezoláti, kteří nerespektují demokracii. Když na to upozorňujeme my, fňukáme, když vládní...

Praha Sobě: Ke středním školám jsme svolali mimořádné zastupitelstvo

Včera ve 20:44

Alarmující stav pražských středních škol otevřeme ve čtvrtek na mimořádném zastupitelstvu, které jsme s dalšími zástupci opozice nechali svolat. I pražské děti si zaslouží přijímačky se stejnou šancí na přijetí jako ve zbytku republiky. Tahle nespravedlnost musí...

Starosta OPEN v Písecké bráně

19. května 2024 ve 21:30

Radnice Prrahy 6 zve v pondělí 20. května od 16:30 na setkání se starostou Jakubem Stárkem.

Rozloučení se Simonou Postlerovou

15. května 2024 v 06:51

V úterý jsme se při zádušní mši v bazilice svaté Ludmily naposledy rozloučili se Simonou Postlerovou. Připomínat všechny její herecké úspěchy by bylo zbytečné. Byla to famózní herečka a veřejnost jí právem milovala. Já na ní budu vzpomínat především pro její obětavou a nezištnou činnost při pomoci...

Některé odbory radnice Prahy 14 zítra omezí provoz

14. května 2024 ve 14:06

Z důvodu školení zaměstnanců, organizovaného v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu, bude zítra, ve středu 15. května, omezen provoz na některých pracovištích radnice Prahy 14.

Web Prahy 10 získal ocenění

6. května 2024 v 08:54

Webové stránky desáté městské části www.praha10.cz se staly vítězem krajského kola 26. ročníku soutěže Zlatý erb 2024 o nejlepší webové portály.

Většina odpadu na fotbalových stadionech by se dala třídit

5. května 2024 ve 23:39

Příští týden začíná v Praze a Ostravě Mistrovství světa v hokeji. Kromě sportovní podívané to znamená horu odpadků, které lze v mnoha případech předejít. Podle analýzy, kterou dělal Institut Cirkulární Ekonomiky na fotbalových stadionech, pouhých 28 % směsného odpadu tvořil odpad, který do černé...

V Nosticově zahradě bude pokácena bříza

1. května 2024 v 08:25

Odbor životního prostředí a čistoty radnice Prahy 1uveřejnil na svých stránkách, že ve dnech 2. a 3. května bude v Nosticově zahradě ze zdravotních a bezpečnostních důvodů pokácena suchá bříza. Na podzim zde bude vysazen nový strom.

Trhy na Budějovickém náměstí nově každé úterý a čtvrtek

29. dubna 2024 ve 12:57

Od 30. dubna se rozšiřuje možnost nákupu na Farmářských a potravinových trzích na Budějovickém náměstí. Nově zde najdete prodejce každé úterý a čtvrtek.

Strážníci se zaměřili na špatně parkující auta v okolí stadionu Slavie

29. dubna 2024 v 09:22

Městští strážníci se po dohodě s vedením Prahy 10 a fotbalovým klubem SK Slavia Praha rozhodli víc zaměřit na postihování řidičů, kteří špatně parkují v okolí stadionu. Týkalo se to poprvé poprvé zápasu, kdy vršovický klub přivítal v neděli 21. dubna na svém stadionu...

Setkání na Střížkovské vyhlídce bude 7. května

24. dubna 2024 v 09:27

Jedním z nejvíce zanedbaných míst Střížkova je bývalý sportovní areál SK Střížkov, takzvaná Střížkovská vyhlídka. To už se ale brzy změní. Co všechno tu MČ Praha 9 spolu s místními obyvateli plánuje, je předmětem setkání 7. května od 16 hodin přímo na místě...

Bezplatná právní poradna Prahy 15 opět otevřena

24. dubna 2024 v 08:21

Praze 15 se podařilo získat dotaci v rámci programu prevence kriminality, jehož součástí je také podpora právní služby seniorům a matkám samoživitelkám.

Praha 9 ruší piknikové místo

18. dubna 2024 ve 13:41

Z důvodu velké neukázněnosti návštěvníků parku mezi Poliklinikou Prosek a ulicí Makedonská v Praze 9, kdy na různých místech parku vznikají nelegálně různě velká ohniště, u kterých lidé pobývají dlouho do noci, popíjejí a vytvářejí obrovský nepořádek, bude piknikové místo v tomto parku v nejbližší...

Udženija: Pěstounka Hana Martinková Bojková o své zkušenosti a motivaci

12. dubna 2024 v 07:33

Radost z každodenních maličkostí vyváží všechny starosti. Tak o pěstounství mluví pěstounka Hana Martinková Bojková, která se s námi dělí nejen o své zkušenosti, ale také motivaci.

V pracovišti mateřinky Nad Vodovodem se otevřela logopedická učebna

10. dubna 2024 ve 20:35

Mateřská škola Hřibská, kterou zřizuje Praha 10, se specializuje na podporu čtenářských a matematických dovedností u dětí ohrožených školním neúspěchem.

Další články
Nahoru