dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Herci muzikálu RENT zazpívají v tramvaji. Podpoří boj proti AIDS
Zpěváci a zpěvačky zazpívají písně z broadwayského muzikálu RENT. Foto: archiv

Herci muzikálu RENT zazpívají v tramvaji. Podpoří boj proti AIDS

V pondělí 1. prosince vyjedou na trasu speciální preventivní tramvaje v rámci světového dne boje proti AIDS, za hudebního doprovodu hvězd muzikálu RENT. Akci připravila Česká společnost AIDS POMOC spolu s Dopravním podnikem.

Kultovní muzikál RENT ověnčený Pulitzerovou cenou za divadelní hru a čtyřmi Tony Awards se dočká 14. prosince v Divadle na Prádle premiéry v českém jazyce.

Jeho režisérem je Steve Josephson.

Mladí zpěváci a zpěvačky se zapojí do akce a cestujícím zazpívají písně z připravovaného broadwayského muzikálu RENT, jehož nosnou dějovou linkou je právě kontrast lásky a smrti v příbězích mladých lidí, které spojil stejný jmenovatel: AIDS.

Hvězdná jména jako Roman Tomeš, Michaela Doubravová, Tomáš Vaněk, Michaela Horká a další odlehčí svým uměním toto těžké téma.

Herci odjedou v 13:35 ze zastávky Palmovka (Na Žervách) po trase tramvaje číslo 8 až do zastávky Nádraží Podbaba. Z této zastávky ve 14:30 budou pokračovat až na Náměstí republiky, kde svou spanilou jízdu ukončí a přesunou se na informační stánek České společnosti AIDS POMOC na Andělu, kde společně zazpívají.

Pro cestující jsou připravené nejen preventivní balíčky, ale také slevové kupóny na některé z představení muzikálu RENT.

Na základě nedávno zveřejněných statistik o zvyšujících se počtech nakažených je třeba hlavně preventivních opatření. Proto v rámci světového dne boje proti AIDS vyjedou v odpoledních hodinách v šesti velkých městech České Republiky speciální tramvaje s dobrovolníky a mediky na oslovení cestujících s prevencí proti šířící se nákaze virem HIV a potažmo nemoci AIDS.

Více informací zde


Další články
Nahoru