dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Občanská sdružení

HELPfair na Střeleckém ostrově

Ve čtvrtek 8. června se ve 13 hodin na Střeleckém ostrově představí poskytovatelé sociálních služeb a zúčastní se jí přes devadesát organizací a občanských sdružení poskytující sociální služby na území Prahy.

Akce má umožnit návštěvníkům získat informace o nabízených službách přímo od jejich poskytovatelů na jednom místě. Prezentovat své služby zde bude i Centrum sociálních služeb Praha, které zajišťuje odborné poradenství v rámci Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, dále Krizové centrum RIAPS, Intervenční centrum, Pražskou linku důvěry, či řadu azylových domů a sociálních služeb poskytující pomoc lidem bez přístřeší.

Na děti i dospělé čeká řada různých aktivit, soutěží a sportovních disciplín. Nebudou chybět dva skákací hrady, překážková dráha, skákání v pytli, kolečkování, kroket nebo nafukovací stěna. Všichni si také mohou vyzkoušet slepeckou trať. Připravena bude výtvarná dílnička a malování na obličej a na závěr se kdokoliv může nechat vyfotit ve fotostánku s různými rekvizitami.   

Patrony projektu jsou sportovec Martin Zach, který je mimo jiné také patronem občanského sdružení Caballinus nabízející hipoterapii nemocným dětem. Celou akcí provede a zároveň i vystoupí hudební duo Těžkej Pokondr. V průběhu odpoledne zazpívají Petra Janů, Ondřej Ruml a dětský sbor Kampata.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru