dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Hecněte se na Piatlon: Běh, pivo, házení zátkou i rumová penalizace
Loni se Piatlon konal poprvé. Foto: FB Piatlon

Hecněte se na Piatlon: Běh, pivo, házení zátkou i rumová penalizace

Druhý ročník recesistického závodu Piatlon se uskuteční v sobotu 3. ledna od 11 hodin v Újezdu nad Lesy na východě Prahy. Spočívá v běhu, který se prokládá pitím alkoholu. Je určen pro tříčlenné týmy, dorazit však mohou i jednotlivci.

Jak Piatlon probíhá? Tříčlenné týmy si sami určí, v jakém pořadí poběží jednotliví členové. První běžec musí na startu vypít půl litru piva (ženy třetinku). Potom vyrazí na kilometrový okruh.

Po jeho zdolání musí absolvovat „biatlonovou“ střelbu na určený cíl. Hází se korkovou zátkou na basu. Každý má k dispozici tři pokusy. Každé minutí cíle znamená buď jedno trestné kolo (50 metrů), nebo vypití malého panáka rumu.

Teprve poté může absolvovat druhý kilometrový běžecký okruh. Po doběhnutí čeká připravené druhé pivo a po jeho dopití předává závodník štafetu dalšímu členovi. Předávka probíhá cinknutím prázdné lahve o plnou. Vítězí nejrychlejší tým.

Účastnit se mohou ženy i muži. Startovné je 100 korun na tým, kdo dorazí jednotlivě, zaplatí 50 korun. Start je v 11 hodin v multifunkčním sportovním areálu v ulici Čentická, Újezd nad Lesy (vedle fotbalového hřiště). Facebookový profil závodu a přihlašování je zde.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru