dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Hecněte se na běh v pražské zoo, zúčastní se i čerstvá medailistka z halového šampionátu
Na páry, které doběhnou do cíle, čeká odměna. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Hecněte se na běh v pražské zoo, zúčastní se i čerstvá medailistka z halového šampionátu

V pražské zoologické zahradě se v neděli 15. března uskuteční 3. ročník Běhu dvojic Zakázankou. Závodu se letos zúčastní i bronzová medailistka halového mistrovství Evropy Eliška Klučinová spolu s mladými sportovci za podpory České olympijské nadace. Kromě poháru ředitele zoo získá vítěz netradičního sportovního klání také možnost vypravit se do zázemí chovu žiraf nebo lachtanů.

Stezka Zakázanka, která vede napříč skalním masivem a spojuje severní a jižní část areálu pražské zoo, byla po dlouhých čtyřech desetiletích znovu zpřístupněna. U příležitosti jejího slavnostního otevření v roce 2013 uspořádala tehdy pražská zoo první ročník Běhu dvojic Zakázankou. V neděli 15. března mezi 10. a 14. hodinou vyrazí na trasu dlouhou 500 a 2000 metrů sportovci už potřetí.

Běh Zakázankou je vypsán pro závodníky ve dvou kategoriích. Soutěžit mohou dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem do 15 let nebo dvěma dospělými. Na všechny páry, které doběhnou do cíle, čeká odměna.

Zájemci o účast v Běhu dvojic Zakázankou se mohou registrovat emailem na adrese soutez@zoopraha.cz, a to do pátku 13. března do 16 hodin. Spolu s potvrzením registrace obdrží závodníci také informace o přesné době startu a další pokyny. Zájemci se však mohou registrovat do naplnění kapacity také na místě startu závodu v den konání akce.

Pravidla závodu

Běh dvojic Zakázankou je vypsán ve dvou kategoriích:
• 1. kategorie – dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem (do 15 let). Trasa dlouhá 500 m, start pod Voliérou velkých dravců, cíl u horní části Zakázanky.

• 2. kategorie – dvojice dospělých běžců. Trasa dlouhá 2000 m. Start i cíl je pod Voliérou velkých dravců.

Výhry pro vítěze v obou kategoriích:
• 1. místo – Pohár ředitele zoo, výprava 4 osob do zázemí chovu žiraf
• 2. místo – Výprava 4 osob do zázemí chovu lachtanů
• 3. místo – Dárky ze Zoo Praha


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru