Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hecnete se? Dopravní orientační běh v Praze 6 se zaměří na MHD
21 září
Sport
Registrace a start budou v prostranství tramvajové smyčky Dlabačov. Foto: MHMP

Hecnete se? Dopravní orientační běh v Praze 6 se zaměří na MHD

21. 9. 2023
Orientační běh zná snad skoro každý, ale o dopravním orienťáku slyší řada lidí patrně poprvé. A poprvé se tento netypický orientační závod uskuteční 21. září na území městské části Praha 6. Závod je organizován v rámci Evropského týdne mobility.

Cílem závodu je nasbírat ve stanoveném horizontu dvou hodin co nejvíce bodů z celkového počtu všech kontrolních stanovišť, které jsou zakresleny v mapě pro daný orientační běh. V průběhu hry je účastníkům povoleno použít prostředky městské hromadné dopravy s platným jízdním dokladem. Organizátoři žádají účastníky závodu o dodržování pravidel silničního provozu a přepravního řádu jednotlivých dopravních prostředků a také o dodržování pravidel fair play.

„Rozhodli jsme se zorganizovat závod, který podpoří cestování MHD zábavnou formou. Inspirací nám byly podobné závody, které se konají na území celé Prahy, či dokonce celé republiky,“ říká k závodu radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Registrace závodníků se uskuteční 21. září od 16:30 na tramvajové smyčce Dlabačov, kde se také seznámí s pravidly hry, dojde k předání map, podkladů a informací k závodu.

  • Start závodu v 17:00 hod. na tramvajové smyčce Dlabačov. 

  • Cíl závodu do 19:00 hod. na dopravním hřišti Vypich. 

Každý́ účastník obdrží́ od organizátorů̊ mapu, na které budou vyznačené kontroly s bodovým ohodnocením, tabulku pro záznam trasy závodu a kartičku sloužící k záznamu průchodu kontrolou. 

Závodník je povinen zapsat svoji trasu do tabulky cesty a označit průchod každou kontrolou do legitimace. K zápisu průchodu stanovištěm slouží pouze přiložená vosková tužka nebo označovací strojek, dle typu stanoviště.

V případě chybějící kontroly je nutné vyplnit do záznamové tabulky odpověď na kontrolní otázku. Toto bude uznáno pouze v případě, že účastník prokáže chybějící kontrolní stanoviště.

Stanoviště jsou rozdělena do tří bodových skupin a lze z nich získat 5, 10 nebo 15 bodů, maximálně tak 100 bodů. Ze dvou bonusových pohyblivých stanovišť je možné navíc získat dalších 20 bodů z každého z nich.

dopravni-orientak


Autor: Alo

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

Dnes v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Praha 13 zve na Butovický rohlík

21. září 2023 v 11:26

Městská část Praha 13 a Triatlon sportklub Praha srdečně zvou do Centrálního parku na Butovický rohlík, tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.  

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

21. září 2023 v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Plavejte v Praze 1

21. září 2023 v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Beachvolejbal: Do Žlutých lázní se vrací amatérský turnaj dvojic

19. září 2023 v 16:29

Žluté lázně v pražském Podolí čeká poslední venkovní podívaná v beachvolejbale v letošním roce. Amatérský turnaj dvojic odstartuje již tuto neděli 24. září v 10 hodin kláním o putovní pohár.

Praha 14: Závody na inline bruslích

16. září 2023 v 16:59

Vezměte brusle a odrážedla a přijďte ve středu 20. září v 15 hodin zazávodit. Pro malé je zařazena jízda na odrážedle, připraven je bohatý doprovodný program.

Praha 14: Rekonstrukce přechodu u kostela sv. Bartoloměje

16. září 2023 v 09:21

Od pondělí 18. do 26. září bude u kostela sv. Bartoloměje v Praze 14 probíhat komplexní rekonstrukce zvýšeného přechodu, která si vyžádá nezbytné omezení provozu.

Další články
Nahoru