Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hecnete se? Dopravní orientační běh v Praze 6 se zaměří na MHD
21 září
Sport
Registrace a start budou v prostranství tramvajové smyčky Dlabačov. Foto: MHMP

Hecnete se? Dopravní orientační běh v Praze 6 se zaměří na MHD

21. 9. 2023
Orientační běh zná snad skoro každý, ale o dopravním orienťáku slyší řada lidí patrně poprvé. A poprvé se tento netypický orientační závod uskuteční 21. září na území městské části Praha 6. Závod je organizován v rámci Evropského týdne mobility.

Cílem závodu je nasbírat ve stanoveném horizontu dvou hodin co nejvíce bodů z celkového počtu všech kontrolních stanovišť, které jsou zakresleny v mapě pro daný orientační běh. V průběhu hry je účastníkům povoleno použít prostředky městské hromadné dopravy s platným jízdním dokladem. Organizátoři žádají účastníky závodu o dodržování pravidel silničního provozu a přepravního řádu jednotlivých dopravních prostředků a také o dodržování pravidel fair play.

„Rozhodli jsme se zorganizovat závod, který podpoří cestování MHD zábavnou formou. Inspirací nám byly podobné závody, které se konají na území celé Prahy, či dokonce celé republiky,“ říká k závodu radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Registrace závodníků se uskuteční 21. září od 16:30 na tramvajové smyčce Dlabačov, kde se také seznámí s pravidly hry, dojde k předání map, podkladů a informací k závodu.

  • Start závodu v 17:00 hod. na tramvajové smyčce Dlabačov. 

  • Cíl závodu do 19:00 hod. na dopravním hřišti Vypich. 

Každý́ účastník obdrží́ od organizátorů̊ mapu, na které budou vyznačené kontroly s bodovým ohodnocením, tabulku pro záznam trasy závodu a kartičku sloužící k záznamu průchodu kontrolou. 

Závodník je povinen zapsat svoji trasu do tabulky cesty a označit průchod každou kontrolou do legitimace. K zápisu průchodu stanovištěm slouží pouze přiložená vosková tužka nebo označovací strojek, dle typu stanoviště.

V případě chybějící kontroly je nutné vyplnit do záznamové tabulky odpověď na kontrolní otázku. Toto bude uznáno pouze v případě, že účastník prokáže chybějící kontrolní stanoviště.

Stanoviště jsou rozdělena do tří bodových skupin a lze z nich získat 5, 10 nebo 15 bodů, maximálně tak 100 bodů. Ze dvou bonusových pohyblivých stanovišť je možné navíc získat dalších 20 bodů z každého z nich.

dopravni-orientak


Autor: Alo

Doprava: Provoz mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů je nově obousměrný

Dnes v 08:44

Praha 6: úsek komunikace na Vítězném náměstí mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů je nově obousměrný.

Pro řidiče: Začne oprava sjezdů a nájezdů na Chlumecké ulici

25. května 2024 ve 14:19

Koncem května začne komplexní oprava sjezdů a nájezdů na Chlumecké ulici z ulice Ocelkova, v blízkosti autobusového terminálu Černý Most a parkovacího domu P+R.

Letní hry Na Františku

23. května 2024 ve 12:38

Praha 1 pořádá Letní hry Na Františku. Děti a mladiství se mohou těšit na atletiku, mini golf, basketbal, florbal, lezení, veslování nebo surfařský simulátor.

Kdo je nejrychlejší v Praze 14 ukáže Večerní Svěrácká 10

23. května 2024 v 07:33

Desátý ročník běžeckého závodu na 10 a 5 km Večerní Svěrácká 10 se startem na Plechárně na Černém Mostě v sobotu 25. května v 16:30. Na desetikilometrové trati se běží dva pětikilometrové okruhy.

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

21. května 2024 v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Walking fotbal pro seniory

20. května 2024 v 08:10

Tréning pro seniory na hřišti SK Slavia ve středu 29. května.

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Další články
Nahoru