dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Hecboj pro amatérské i zkušené běžce: Zbavte se zimních faldíků a otestujte svou formu
H-Triatlon TOUR se letos běží již popáté. Foto: archiv

Hecboj pro amatérské i zkušené běžce: Zbavte se zimních faldíků a otestujte svou formu

Již pátý ročník amatérského běžeckého krosu Skalka uvítá sportovní nadšence, rodiny s dětmi i zkušené běžce v neděli 19. dubna v krásném prostředí rezervace Skalka v Praze 5. První závod z bodované série H-Triatlon TOUR 2015 představí několik novinek, jako je start družstev a umělé překážky. Celková finanční dotace pro vítěze je pět tisíc korun. Letos navíc mohou závodníci průběžně sledovat na webových stránkách své pořadí dle nasbíraných bodů z jednotlivých závodů seriálu H-Triatlon TOUR 2015 a na vítěze čekají hodnotné výhry.

Běžecký kros Skalka je určen všem věkovým i výkonnostním kategoriím včetně dětí, které mají v případě registrace do 18. dubna startovné zdarma. Letos je pro běžce připravena novinka ve formě soutěže tří a vícečlenných týmů na trati SPORT, kdy každý člen družstva běží celou trať a počítá se součet tří nejrychlejších závodníků bez rozdílu věku a pohlaví. Pro účast v této soutěži stačí při registraci vyplnit název týmu.

„Krosový závod na Skalce nabízí ideální příležitost, jak aktivně a příjemně strávit nedělní dopoledne s celou rodinou. Každý má možnost si u nás vybrat trať, která mu vyhovuje,“ říká Vladislav Dykast, ředitel sdružení H Triatlon a dodává, „pro děti máme připravené okruhy od 100 metrů do 1 kilometru, dospělí mohou běžet na tří kilometrové trati HOBBY a výkonnější účastníci si mohou vybrat trať SPORT, která měří 6 kilometrů.“

Za startovné, které se pohybuje od 50 do 200 korun dle včasnosti registrace, mají běžci k dispozici čipovou časomíru, startovní číslo, energetický balíček a občerstvení na trati i po závodu, finisherskou medaili a SMS zprávu s výsledkem. Závodníci obdrží také elektronický certifikát se svým výsledkem. Všechna startovní čísla budou zařazena do losování o atraktivní ceny.

Letošní výtěžek ze startovného a prodeje triček pomůže konkrétnímu hendikepovanému sportovci – plavci Tomáši Hlavinkovi, který je na vozíku od svých osmi let. Letos se chystá i na Mistrovství světa do Glasgow, kde bude usilovat o splnění limitů na Paralympiádu v Rio de Janeiru. Náklady na jeho nadcházející závody jsou vyšší než 50 tisíc korun.

Po doběhu posledního závodníka a vyhlášení výsledků tratí HOBBY a SPORT následuje tombola a ve 12:30 je předpokládané zakončení akce. Na programu nebudou chybět doprovodné aktivity pro diváky i běžce, jako například ukázka první pomoci a představení hasičské techniky. Dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle a pro děti je připraven skákací hrad, házení míčkem a kroužky na terč, přetahování lanem a další soutěže.

Termín konání: Neděle 19. dubna
Místo konání: Přírodní rezervace Skalka, poblíž ulice Smrčinská, za areálem Rugby Club Tatra Smíchov
Program závodu:
Registrace je možná i na místě v den konání závodu. Prezentace závodníků končí 60 minut před startem, respektive 30 minut před startem pro předem přihlášené účastníky.
8:00        zahájení prezentace
9:15–9:45    postupné starty závodů dětí rozdělených podle věku a následné vyhlášení výsledků
10:15        start tratě HOBBY 3 kilometry
10:45        start tratě SPORT 6 kilometry

Více informací, podrobnosti o výši startovného a on-line registrace na www.htriatlon.cz.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru