dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Hazard v Praze 5 nechceme, dali schválením nulové tolerance najevo zastupitelé
Casino na Plzeňské ulici v Praze 5. Foto: archiv

Hazard v Praze 5 nechceme, dali schválením nulové tolerance najevo zastupitelé

Zastupitelé Prahy 5 schválili nulovou toleranci hazardu na území městské části. Záměr již v úterý odsouhlasili radní. O případném zrušení všech heren a kasin ještě musí rozhodnout magistrát hlavního města a ministerstvo financí. Herny povoluje magistrát, kasina ministerstvo. Radnice městské části může tento krok pouze doporučit.

Jedním z důvodů, proč se tak radnice rozhodla, je kriminalita spojená s hernami a problém s videoloterijními terminály. „Musíme vyrazit ministerstvu zbraň z ruky. Tento návrh je jediná reálná možnost, jak zamezit provozu videoterminálů," řekl zastupitel, exministr vnitra Radek John (VV), který materiál na jednání přednesl. Podle Johna nestačí redukce heren, kterou schvaluje Praha.

Majitelé si totiž namísto hracích přístrojů pořídí videoloterijní terminály. Proto navrhl zakázat hazard celkově. Zastupitelé diskutovali o tom, zda nezačnou vznikat černé herny, a zabývali se také tím, zda radnici nebude chybět 20 až 25 milionů, které z hazardu každý rok dostane.

Malé peníze to nejsou, ale je to otázka priority. My máme hledat peníze jinde, ne podporovat hazard a lepit tím rozpočet," řekl zastupitel a spoluautor předloženého materiálu Lukáš Herold (ODS).

Zastupitel Milan Macek (KSČM) uvedl, že mnohem důležitější téma než získané peníze je problém kriminality s hazardem spojený.
Celkem je v Praze 5 v hernách, restauracích a barech 203 výherních automatů a v kasinech dalších 497 kusů. Videoloterijních terminálů je na 700.

Hazard již zakázaly radnice Prahy 2, 6 a 12 a na pondělním jednání se na tomtéž shodli zastupitelé Prahy 7. V říjnu pak budou o zákazu v referendu rozhodovat obyvatelé Prahy 8.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru