dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Hazard je ostuda pražských politiků, komora jim inventarizací nastavuje zrcadlo
Ilustrační foto: freeimages

Hazard je ostuda pražských politiků, komora jim inventarizací nastavuje zrcadlo

Přehled hazardu v kamenných provozovnách zahájila Hospodářská komora hlavního města Prahy (HKP) v průběhu července. Do půlky září chce předložit kompletní materiál pražským politikům a veřejnosti. Průběžné výsledky ukazují, že dosavadní pokusy o regulaci hazardu na čistě politickém zadání zcela selhaly.

„Není to nic překvapivého. Regulace hazardu bylo a je daleko více předvolební politické téma než promyšlený projekt, který má tuto podnikatelskou oblast stabilizovat. Naše inventarizace může politikům ukázat, jak reálně jejich rozhodování dopadá v praxi a pokud budou chtít, tak se z toho třeba poučí,“ říká člen představenstva HKP Stanislav Brunclík.

Dosavadní sběr dat v terénu ukazuje, že mediálně prezentovaná regulace hazardu absolutně neodpovídá realitě. Stále funguje velké množství podniků, které nesplňují ani základní podmínky provozu.

Množství takzvaných černých heren a kasin je daleko větší, než politici připouštějí, a k možnosti přejít na „pololegální“ režim kvízomatů a občanských sdružení je svolná stále širší skupina podnikatelů.

„Zakažte dítěti sousedovy hrušky a vyplení mu jabloně. Tenhle selský rozum z nějakých důvodů v politice u nás nefunguje, a proto nefunguje ani bohulibá myšlenka regulace hazardu. Naší snahou je, aby inventarizace umožnila přežít podnikatelům, kteří plní či dokonce „přeplňují“ pravidla pro provoz. A naopak, aby sami podnikatelé uznali, že některé provozy prostě do jejich byznysu nepatří. Pokud na to přistoupí politici, tak by to mohlo fungovat,“  dodává za HKP Brunclík.

Kompletní výsledky inventarizace chce Hospodářská komora hlavního města Prahy představit 16. září.


Další články
Nahoru