dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Havlíčkovy sady i náplavku oživí různé akce, rozhodli radní Prahy 2
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Ratolest Fest na náplavce Rašínova nábřeží. Foto: ben / Praha 2

Havlíčkovy sady i náplavku oživí různé akce, rozhodli radní Prahy 2

Radní Prahy 2 rozhodli o tom, že se na území městské části bude letos na jaře konat několik zajímavých kulturních a volnočasových akcí, a to ve spolupráci s radnicí. Městská část totiž zdaleka není jen pořadatelem oblíbeného zářijového Vinobraní na Grébovce, na celé řadě jiných akcí pořádaných během roku se podílí i jako spolupořadatel. Snahou radnice je, aby Praha 2 žila bohatým kulturním a společenským životem, a to nejen v kamenných budovách, ale i pod širým nebem. 

„Na našem území máme krásné parky či oblíbenou vltavskou náplavku. Tato místa se nám podařilo oživit ke spokojenosti Pražanů a chceme v tomto trendu pokračovat. Děláme spoustu věcí přímo pro obyvatele Prahy 2, ale rádi se podílíme jako spolupořadatelé na akcích, které navštěvují i mimopražští. Ať už jde o svátky rodiny, kulturně-sportovní festivaly či dny dobrého jídla a pití. Stojíme o to, aby Praha 2 byla čtvrtí, kde se lidé rádi potkávají při nejrůznějších příležitostech,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Nejbližší akcí, na níž se městská část podílí, bude Den rodiny, který se uskuteční 13. května v Havlíčkových sadech s atrakcemi pro děti, ukázkami muzikálů, ale i akrobacie a gymnastiky, připraveny budou sladkosti, dobrá káva či vegetariánské hamburgery. Organizátorem je obecně prospěšná společnost Women For Women, kterou dlouhodobě podporuje starostka Černochová.

Kromě dobré zábavy je účelem připomenout, jak důležitá je pro každého z nás rodina ve všech jejích podobách. Budou představeny charitativní projekty Women for Women, např. Obědy do škol.

Na náplavku Rašínova nábřeží se 27. května vrací oblíbený festival Ratolest Fest s pestrou nabídkou zábavních, sportovních a uměleckých aktivit. Celodenní program je určen především rodinám s dětmi, vstup bude jako obvykle zdarma. Prostor dostanou desítky subjektů, např. DDM Praha 2, Karma Yoga a další. Chybět nebude prezentační stánek Prahy 2 a jí zřizované Knihovny na Vinohradech

Gurmeti se mohou těšit na gastronomický festival Apetit Piknik, jehož 7. ročník se uskuteční 17. června, potřetí to bude v Havlíčkových sadech. V předešlých dvou ročnících Apetit v Grébovce navštívilo přes 20 000 lidí. Celodenní prodej gastronomických specialit doplní ukázky vaření, přednášky a workshopy známých kuchařů i dětský koutek či cvičení jógy.

Zdroj: Praha 2


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru