Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Havarijní závada uzavřela pro tramvaje Libeňský most
Libeňský most. Foto: archiv TSK

Havarijní závada uzavřela pro tramvaje Libeňský most

Z důvodu havarijní uzavírky Libeňského mostu v Praze je zastaven provoz tramvají mezi Palmovkou a Maninami. Spoje jezdí odklonem, uvádí na webu pražský dopravní podnik. Podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové je uzavřený pouze inundační most, který je součástí Libeňského soumostí. 

„Z důvodu havarijní závady uzavíráme část Libeňského soumostí. Jedná se pouze o inundační most, který je na straně prahy 8 na Rohanském ostrově, kde bylo původní koryto Vltavy," řekl Lišková. Inundační most je podle ní uzavřený i pro pěší.

Tramvaje neprojedou po Libeňského mostu v celém úseku. Kvůli havárii jezdí odklonem spoje na linkách 1, 6, 14 a 25. Auta mohou projíždět přes Vltavu mezi Prahy 8 a Prahu 7 normálně, protože část mostu přes řeku není uzavřena, řekla ČTK mluvčí.

Předpoklad obnovení provozu zatím TSK nesdělila. „Bližší informace poskytneme v dalších dnech," dodala mluvčí.

Libeňský most je soumostí tvořené šesti mosty a byl postaven podle návrhu architekta Pavla Janáka v roce 1928. Most nebyl nikdy opravován a je ve velmi špatném stavu. V roce 2018 byl kvůli tomu dočasně uzavřen pro auta a MHD. Loni se při diagnostikách ukázalo, že všechny oblouky vykazují stejnou zatížitelnost jako v době stavby.


Autor: ČTK

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

Včera ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru